אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה מתאוששת: ההכנסה הריאלית של משקי הבית צפויה לעלות צילום: אי פי איי

בריטניה מתאוששת: ההכנסה הריאלית של משקי הבית צפויה לעלות

זאת לאחר ארבע שנים שבהן האינפלציה הגבוהה ביטלה את עליות השכר, כך מעריך בכיר בבנק המרכזי של אנגליה

18.01.2014, 15:13 | סוכנויות הידיעות
משקי הבית בבריטניה יכולים לצפות בשנה הקרובה לעלייה בהכנסה הריאלית, זאת לאחר ארבע שנים שבהן האינפלציה הגבוהה ביטלה את עליות השכר, כך מעריך בכיר בבנק המרכזי של אנגליה.

העיתון הבריטי ה"גרדיאן" מדווח כי בן ברודבנט, חבר בוועדת קביעת המדיניות המוניטארית בבנק, מעריך כי ירידת האינפלציה בשילוב עם התאוששות ברווחיות של חברות תפחית על הלחץ שמופעל על התקציבים של משקי הבית. בדצמבר האינפלציה ירדה לראשונה מזה ארבע שנים ליעד של 2%, שקבע הבנק. ברודבנט אמר את הדברים בהרצאה שנשא ביום שישי בלונדון סקול אוף אקונומיקס. "ישנם סימנים לכך שהמכשולים פוחתים", ציין. ההכנסה הממשית נפלה ב-4% מאז אמצע 2009.

לונדון. בדרך להתאוששות לונדון. בדרך להתאוששות לונדון. בדרך להתאוששות

"להערכתי יש סבירות נמוכה ביותר שנמשיך לחוות את המכשולים בדמות מחירים גבוהים, שהשפיעו בארבע השנים האחרונות. בהתחשב במגמות ארוכות הטווח בתנאי המסחר בבריטניה, קרוב לוודאי שנחווה דווקא תנועה בכיוון ההפוך".

ברודבנט חוזה גם עלייה בהשקעות העסקיות, וביטל את החששות שההתאוששות הבריטית ממוקדת מדי בצריכה הפרטית. "ההיסטוריה ושורה של אינדיקטורים מצביעים על כך שההשקעות יתגברו השנה".

לטענתו התאוששות יציבה תלויה בעלייה בפריון העבודה בבריטניה. "לא נצליח להשיג צמיחה מתמשכת, ובוודאי שלא מאוזנת, בלי האצה בפריון", הדגיש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות