אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עצם העניין: בונוס ביוגרופ קיבלה אישור להשתיל עצם מלאכותית בבני אדם

החברה קיבלה אישור לערוך ניסוי קליני בהשלמת חסר של עצם בעצמות הפנים, אשר נועד לבדוק את בטיחות ויעילות השימוש בשתל חי של עצם אנושית מתוצרתה

19.01.2014, 13:52 | ערן סוקול

חברת בונוס ביוגרופ, העוסקת בתחום תאי הגזע והנדסת רקמות, הודיעה היום (א') כי קיבלה אישור לביצוע ניסוי בהשתלת שתל חי של עצם אנושית מתוצרתה בבני אדם. הניסוי ייערך בבית חולים - החברה אינה מפרסמת פרטים אודותיו. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה בניהולו של ד"ר שי מרצקי, שהוא גם בעל השליטה (22.15%), הודיעה כי קיבלה אישור לערוך ניסוי קליני בבני אדם, במקרים בהם נדרשת השלמה של חסר באחת מעצמות הפנים של המטופל, למשל בלסת העליונה או התחתונה.

הניסוי הקליני נועד לבדוק את בטיחות ויעילות השימוש בשתל חי של עצם אנושית מתוצרת בונוס ביוגרופ. להערכת החברה, בשבועות הקרובים, ייערך גיוס המטופלים הראשונים לניסוי, שמתוכנן להסתיים בתוך כשנה מהמועד בו יבוצעו ההשתלות.

השלמת החסר תבוצע באמצעות שתל חי של עצם אנושית, שייוצר במרכז של בונוס ביוגרופ בחיפה.

עצם מתוצרת בונוס ביוגרופ להשתלה בבני אדם עצם מתוצרת בונוס ביוגרופ להשתלה בבני אדם עצם מתוצרת בונוס ביוגרופ להשתלה בבני אדם

הליך הייצור של השתל החי יתחיל מחוץ למרכז הייצור של בונוס, באמצעות שאיבת כמות קטנה של רקמת שומן מגופו  של המטופל. רקמת השומן תועבר אל מרכז הייצור של החברה, בו יופקו ויגודלו התאים הנדרשים לשם גידול שתל העצם.

כעבור כחודש, יתקבל במרכז הייצור של החברה שתל חי של עצם אנושית, מותאם למטופל אשר ממנו נלקחו הדגימות, ומוכן להשתלה בגופו. בסמוך למועד ההשתלה, יועבר השתל החי של העצם האנושית ממרכז הייצור אל אתר ההשתלה.

מרצקי אמר כי "כניסת בונוס ביוגרופ לניסויים קליניים בהם יבוצעו השתלות של מוצרי החברה בבני אדם, מהווה ציון דרך מהותי עבורה, הן במימוש יכולת הייצור העצמאית שלה והן בהבאת בשורה למיליוני אנשים בעולם, העשויים ליהנות מריפוי מוחלט בזכות הטכנולוגיה החדשנית של החברה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות