אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים הסכסוך על עזבון סמי שמעון: המנהל היוצא יקבל 20 מיליון שקל

הסתיים הסכסוך על עזבון סמי שמעון: המנהל היוצא יקבל 20 מיליון שקל

אנג'לה ואלכסנדרה שמעון הגיעו להסכם פשרה שלפיו מנהל העזבון, השופט לשעבר גל גוטזגן יסיים את תפקידו; עו"ד שי רייכר יחליף אותו

19.01.2014, 19:13 | ענת רואה

הסכסוך הממושך שהתנהל בשנים האחרונות בין אלמנתו ובתו של סמי שמעון, אנג'לה ואלכסנדרה שמעון, לבין מנהל העזבון, השופט לשעבר עו"ד גל גוטזגן, הגיע בימים האחרונים לסיומו - ובין הצדדים נחתם הסכם פשרה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם, גוטזגן יסיים את תפקידו, והחל מפברואר הקרוב ימלא את מקומו עו"ד שי רייכר ממשרד יגאל ארנון, שייצג עד כה את אנג'לה ואלכסנדרה. הצדדים גם הגיעו להסכמות שלפיהן שכר הטרחה של גוטזמן יעמוד על 20 מיליון שקל ובתוספת מע"מ.

גל גוטזגן. שכר טרחה של 20 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן גל גוטזגן. שכר טרחה של 20 מיליון שקל | צילום: אוראל כהן גל גוטזגן. שכר טרחה של 20 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן

הצדדים הודיעו בימים האחרונים לבתי המשפט שדנו בהליכים שונים ביניהם על הסכם הפשרה. כך למשל בהליך שניהלה אלכסנדרה שמעון נגד גוטזגן בפני השופט גייפמן הוגשה הודעה משותפת על סיום הסכסוך. בהודעה נכתב כי ההסדר הושג בפני עו"ד עמוס גבריאלי ששימש מגשר. לפי ההסדר, גוטזגן הודיע על סיום כהונתו כנאמן בנאמנות עבור שמעון הבת, ורוני מילוא ימונה לנאמן תחתיו. מילוא יהיה אחראי לנהל את נכסי בתו של שמעון, עד שאלו יועברו לשליטתה.

סמי ואנג סמי ואנג'לה שמעון סמי ואנג

הודעה על ההסדר הוגשה גם בתיק במסגרתו תובע בית יתומים בנתניה את מנהל העזבון בטענה שלפני מותו הבטיח שמעון לתרום מיליוני דולרים לטובתו. בתיק זה הודיע עו"ד יוסי בנקל שמכהן כמנהל נכסי העזבון לצורך תביעה זו, כי גוטזגן הגיע לפשרה מול אנג'לה ואלכסנדה, לפיה מינויו של גוזטגן לא יוארך, והחל מתחילת פברואר יכהן בתפקיד זה עו"ד רייכר.

שמעון הלך לעולמו ב-2009 והותיר אחריו עזבון המוערך בכ-100 מיליון דולר, שרק חלקו כבר חולק ליורשים. במסגרת המאבק בין האם ובתה לבין מנהל העזבון, הגיש בין היתר גוטזגן בספטמבר האחרון תביעה נגזרת נגד האלמנה ונגד חברת יכין חק"ל, בטענה שהיא עושה בכספי החברה כבשלה ומשתמשת במשאביה בניגוד לדין.

כמה שבועות קודם לכן ביקשה אלכסנדרה להדיח את גוטזגן מתפקידו בטענה שהוא "מקיים אורח חיים ראוותני על חשבון העיזבון", וכי הוא מעכב את חלוקת הכספים בהתאם לצוואה. בהמשך הגישו האם ובתה תביעה נוספת לבית המשפט ובה טענו שגוטזגן משך מיליוני שקלים מקופת עזבונו של שמעון ומתוך נאמנויות שהוקמו מכוח צוואתו, ללא אישור בית המשפט. הן טענו כי סיכמו בעבר עם גוטזגן ששכר הטרחה שלו יעמוד על 20 מיליון שקל, אך לדבריהן גוטזגן העלה טענות שונות בעניין פרשנות ההסכם והודיע כי שכר זה אינו כולל אלא פעולות של הגשת בקשות למתן הוראות ומשלוח מכתבים.

האלמנה טענה כי שכר הטרחה שסוכם הוא "סכום עתק" - וסירבה לשלם מעבר לו. בסופו של דבר כאמור סוכם במסגרת הפשרה בין הצדדים כי זה יהיה השכר שיקבל מנהל העזבון על פועלו בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות