אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת באירופה; פיג'ו צללה ב-10%, דויטשה בנק איבד 5.5% צילום: תומר הרשקוביץ'

נעילה מעורבת באירופה; פיג'ו צללה ב-10%, דויטשה בנק איבד 5.5%

קאק בצרפת ירד ב-0.1%, דאקס בגרמניה מאבד 0.3%, פוטסי באנגליה עלה ב-0.1%. דירקטוריון פיג'ו אישר להנהלת החברה גיוס של 3 מיליארד יורו. דויטשה בנק הפסיד 1.15 מיליארד יורו ברבעון; מוקדם יותר היום המסחר באסיה ננעל בירידות אחרי פרסום נתוני הצמיחה של סין

20.01.2014, 18:47 | שי סלינס

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום (ב') במגמה מעורבת בהמשך למגמה השלילית שנרשמה מוקדם יותר הבוקר בבורסות אסיה אחרי נתוני התוצר  בסין. בארה"ב לא מתקיים היום מסחר בשל יום מרטין לותר קינג.

פוטסי קאק דאקס ניקיי האנג סנג שנגחאי

מניית דויטשה בנק נסחרה על רקע הפסד מפתיע שפרסם הבנק ברבעון האחרון של 2013, וזאת כתוצאה מירידה בהכנסות ממסחר בריביות. בשורה העליונה חטיבת המסחר של הבנק האחראית על כ-71% מהכנסות הבנק רשמה ירידה של 31% בהכנסות הרבעוניות. בשורה התחתונה רשם הבנק הפסד של 1.15 מיליארד יורו.

דירקטוריון פיג'ו אישר להנהלת החברה גיוס של 3 מיליארד יורו על מנת להגדיל את ההון העצמי של החברה.

עוד באירופה, אנהאוזר-בוש InBev, מבשלת הבירה הגדולה בעולם, רוכשת את חברת אוריינטל ברוארי (Oriental Brewery) הדרום קוריאנית מ-KKR ואפיניטי אקוויטי פרטנרס, תמורת 5.8 מיליארד דולר. העסקה, הנחשבת לעסקת הרכישה הגדולה ביותר באסיה מחברת השקעות פרטית, מתרחשת שבוע לאחר שחברת המשקאות היפנית סאנטורי הולדינגס הודיעה כי רכשה את בים (Beam) עבור 13.6 מיליארד דולר.

האטה בצמיחה בסין

הצמיחה הכלכלית בסין הואטה ברבעון הרביעי על רקע ירידה בצמיחה בחודש שעבר בתפוקת המפעלים וההשקעות. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבייג'ינג מסרה כי התמ"ג בשלושת החודשים בין אוקטובר לדצמבר צמח בשיעור שנתי של 7.7% לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן, ובהשוואה לצמיחה של 7.8% ברבעון השלישי, כאשר האניליסטים ציפו לקצב צמיחה שנתי של 7.6%.

עוד נמסר מלשכת הסטטיסטיקה כי עבור 2013 כולה התמ"ג צמח ב-7.7%, שיעור דומה לזה שנרשם ב-2012. אלה הם הביצועים השנתיים החלשים ביותר מאז 1999. עבור השנה הנוכחית התחזית היא לצמיחה של 7.4%. בתגובה, המניות בסין נפלו לשפל של חמישה חודשים.

הצמיחה הסינית עדיין גבוהה במידה ניכרת מהצמיחה של ארצות הברית, יפן ומרבית המדינות באירופה. אך ירידה חדה משיעורי צמיחה דו ספרתיים שאפיינו את השנים לפני פרוץ המשבר הפיננסי, הגבירה את הסיכון לגלי פיטורים, שיערערו את יציבות הממשלה והעצימה את האתגרים שעומדים בפני מפלגת השלטון, שפועל להרחקת הכלכלה מתלות במסחר ובהשקעות.

יואן , צילום: בלומברג יואן | צילום: בלומברג יואן , צילום: בלומברג

במקביל משרד המסחר הסיני גינה את התקציב האמריקאי בגובה 1.1 טריליון דולר, שאושר בשבוע שעבר בקונגרס בשל מספר סעיפים שמגבילים רכישות טכנולוגיות מהענקית האסייתית.

הסינים טוענים כי הסעיפים הללו מנוגדים לעקרונות הסחר ההוגן. התקציב, עליו חתם הנשיא ברק אובמה ביום שישי, מחייב שרכישות פדראליות של טכנולוגיה מסין יעברו הליך בדיקה נגד ריגול – קיברנטי. דרישה דומה נכללה בחוק גם בשנה שעברה לנוכח החששות ההולכים וגוברים בארה"ב מהתקפות סייבר סיניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות