אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש ניהול נשי בקרנות גידור והוא גם משיג תשואות גבוהות צילום: בלומברג

יש ניהול נשי בקרנות גידור והוא גם משיג תשואות גבוהות

ב־2013 מנהלות קרנות הגידור השיגו בממוצע 9.8%. המדד העולמי רשם 6.1%

20.01.2014, 09:27 | סוכנויות הידיעות

קרנות גידור שבראשן עומדות נשים רשמו זו השנה השנייה ברציפות בממוצע ביצועים טובים יותר בהשוואה לקרנות גידור בניהולם של גברים. כך עולה מדו"ח שפרסמה חברת הייעוץ רות'שטיין קאס (Rothstein Kass), שעוקבת אחר התעשייה.

   

על פי דו"ח חדש שהתפרסם, עולה כי מ־1 בינואר 2013 ועד לסוף נובמבר קרנות הגידור ברחבי העולם שבניהולן של נשים השיגו תשואה של 9.8%, בעוד מדד קרנות הגידור הכללי HFRX גלובל התחזק ב־6.13%. לדבריה של מרדית' ג'ונס מרות'שטיין קאס, השוואה זו מחזקת את ההשערה כי נשים הן משקיעות טובות יותר. "מחקרים קודמים הצביעו על כך שטסטוסטרון הופך את הגברים לפחות רגישים לאזהרות לגבי נקיטת סיכונים מוגזמת, ממצא שעולה בבירור במחקר שלנו", אמרה לסוכנות החדשות רויטרס. "במקביל מתברר כי ישנם גורמים התנהגותיים וביולוגיים שמשפיעים על היכולת של נשים לנהל כספים".

ג ג'יימי צימרמן | צילום: בלומברג ג

הנתונים בולטים אף יותר כשבודקים תקופה של שש שנים — מינואר 2007 ועד יוני 2013, שכוללת גם את ימי המשבר הפיננסי. קרנות גידור בניהול של נשים השיגו תשואות של 6%, לעומת הפסד של 1.1% במדד הקרנות העולמיות של HFRX. באותה תקופה מדד S&P 500 התחזק ב־4.2%.

המחקר, שזכה לכותרת "נשים בהשקעות אלטרנטיביות: ריצה למרחקים ארוכים", התבסס על קבוצה של 82 קרנות גידור שבניהול או בבעלות נשים מתוך 125 קרנות הגידור בעולם שמנוהלות על ידי נשים.

עם זאת, קרנות גידור בהובלת נשים נותרו נישה קטנה בתעשייה הנאמדת ב־2.5 טריליון דולר. עם הקרנות הללו ניתן למנות את קרן לייטספיד מנג'מנט של ג'יימי צימרמן, קרן ווטרשד אסט מנג'מנט בניהולה של מרידי מור, וקרן מאטרין קפיטל מנג'מנט של ולרי מלטר. המספר הקטן של הקרנות הללו וההיקף המצומצם יחסית שלהן מהווים מכשול רציני עבור קרנות פנסיה גדולות המעוניינות להשקיע סכומי כסף גבוהים. אולם בחלק מקרנות הפנסיה, כמו הקרן של מדינת קונטיקט, אימצו תוכניות שנועדו להקצות כספים לחברות בניהולן של נשים או קבוצות מיעוטים.

"גיוס כספים הוא משימה קשה עבור כולם בין שהם נועלים נעלי עקב ובין שהם נועלים נעלי סירה", טוענת ג'ונס. עוד הוסיפה כי סקר שערכה החברה באוקטובר בקרב 440 נשים בדרגות בכירות, כולל מנהלות קרנות, משקיעות וספקיות שירותים, הצביע על אופטימיות הולכת וגדלה בכל הקשור לתפקיד של נשים בתעשייה, שנשלטת מאז ומתמיד על ידי גברים. מבין המשתתפות בסקר, אלה המנהלות קרנות גידור העריכו כי בעתיד יוכלו לשפר אף יותר את הביצועים שלהן, ויותר ממחציתן מצפות כי השנה ירשמו הכנסות דו־ספרתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות