אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיפאון בסין: הכלכלה צמחה ב-7.7% בשנה שחלפה - כמו ב-2012 צילום: בלומברג

קיפאון בסין: הכלכלה צמחה ב-7.7% בשנה שחלפה - כמו ב-2012

ברבעון הרביעי הסתכם שיעור הצמיחה ב-7.7% - מעט מעל התחזיות. הצמיחה הצפויה לשנה הנוכחית - 7.4%

20.01.2014, 11:33 | סוכנויות הידיעות

כלכלת סין צמחה ב-7.7% ברבעון הרביעי - מעט מעל התחזיות שעמדו על צמיחה של 7.6%. כך פרסם משרד הסטטיסטיקה הממשלתי. הצמיחה ברבעון השלישי היתה 7.8%. ב-2013 כולה צמחה הכלכלה הסינית ב-7.7% - כמו ב-2012. שיעור צמיחה זה הוא הנמוך ביותר מאז 99'. עבור השנה הנוכחית התחזית היא לצמיחה של 7.4%.

קראו עוד בכלכליסט

"מומנטום הצמיחה בהחלט נחלש", הגיב דריוס קוולזיק, כלכלן בכיר בקרדיט אגריקול בהונג קונג. "ההאטה הולכת ונהיית ברורה יותר ככל שהרבעונים מתקדמים", הוסיף. סקר שנערך בחודש שעבר מצא כי קצב ההתרחבות של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צפוי להיות האיטי ביותר השנה מזה למעלה מ-20 שנה. על פי ההערכות, הכלכלה הסינית תצמח בשנת 2014 בשיעור של 7.4%, השיעור הנמוך ביותר מאז 1990. עם זאת, ראש הממשלה לי קשינג הבטיח בשבוע שעבר כי המדיניות של הממשלה תתמקד השנה בשמירה על ההתרחבות הכלכלית ב"שיעור הגיוני".

בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג בורסת שנגחאי | צילום: בלומברג בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג

הדו"ח חשף גם כי התפוקה במפעלים נפלה בדצמבר לשפל של חמישה חודשים של 9.7% לעומת דצמבר 2012, על רקע ביקוש פושר בבית ומחו"ל. כמו כן, המכירות הקמעונאיות טיפסו ב-13.6%.

הצמיחה הסינית עדיין גבוהה במידה ניכרת מהצמיחה של ארצות הברית, יפן ומרבית המדינות באירופה. אך ירידה חדה משיעורי צמיחה דו ספרתיים שאפיינו את השנים לפני פרוץ המשבר הפיננסי, הגבירה את הסיכון לגלי פיטורים, שיערערו את יציבות הממשלה והעצימה את האתגרים שעומדים בפני מפלגת השלטון, שפועל להרחקת הכלכלה מתלות במסחר ובהשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות