אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העולם שייך להם: הערים הטובות ביותר לצעירים צילום: שאטרסטוק

העולם שייך להם: הערים הטובות ביותר לצעירים

איפה מתקיימים הכי הרבה אירועי אופנה ואמנות? איזו עיר מקלה על חיפושי עבודה? והיכן מתרחשת סצנת המועדונים הסוערת ביותר? - מדד חדש יעזור לכם לבחור את העיר שלכם

20.01.2014, 22:16 | סוכנויות הידיעות
בילויים עד מאוחר בלילה, עצמאות ושאיפות ללא גבולות – כיום הצעירים חווים שלל הנאות והזדמנויות, אך מתברר כי ערים מסוימות מטפלות בצורה טובה יותר בצרכיהם. כעת, כשלמעלה ממחצית מאוכלוסיית העולם היא מתחת לגיל 30, לערים חשוב יותר מתמיד למשוך אליהן צעירים שאפתניים וחדשניים, מכיוון שהם עוזרים לפתח סביבה לטיפוח עסקים חדשים. 

על מנת לעזור לצעירים לבחור את העיר בה יתגוררו, נוצר מדד הערים הצעירות (The Youthful Cities Index) הבוחן אילו ערים הן המושכות ביותר עבור צעירים בגילאי 29-15. המדד, הראשון מסוגו, משווה בין 25 ערים מובילות בעולם באמצעות 80 אינדיקאטורים שחולקו ל-16 קטגוריות, החל מהשתתפות אזרחית ועד ליזמות. באתר CNBC פרסמו את 10 הערים המובילות.

10. סיאול:

בירת דרום קוריאה, שמונה למעלה מ-10 מיליון תושבים, השקיעה זמן וכסף במחקר לפיתוח קיימות וביוזמות המתמקדות בטכנולוגיות ירוקות ובגישה לאנרגיה. בהתאם, העיר דורגה ראשונה בקטגוריית איכות הסביבה. אחת היוזמות היא ביטולו של מחלף לטובת הקמת מסדרון ירוק להולכי רגל.

סיאול. ראשונה בקטגוריית איכות הסביבה סיאול. ראשונה בקטגוריית איכות הסביבה סיאול. ראשונה בקטגוריית איכות הסביבה

9. טוקיו:

הבירה היפנית סיימה ראשונה בקטגוריות המעמד הכלכלי והיא מנסה להשביע את התיאבון של חובבי הטכנולוגיה היצירתית. למעלה מ-30 מיליון איש ביפן הם מעל גיל 65, ומשרד הבריאות מעריך כי עד 2060, 40% מהאוכלוסייה תגיע לגיל פרישה, לכן המוחות הטובים ביותר במדינה מנסים למנוע מבעוד מועד משבר רווחה על ידי פיתוח טכנולוגיה מתקדמת, כמו "חליפת שרירים פניאומטית". החליפה שהוצגה במהלך תערוכת הרובוטיקה הבינלאומית שנערכה בטוקיו, פותחה על ידי מדענים מאוניברסיטת טוקיו, והיא מעניקה כוח נוסף לירך ולגב של המשתמשים בעת נשיאת מטופלים קשישים או חולים מהמיטה.

טוקיו. ראשונה בקטגוריות המעמד הכלכלי, צילום: tommy ton טוקיו. ראשונה בקטגוריות המעמד הכלכלי | צילום: tommy ton טוקיו. ראשונה בקטגוריות המעמד הכלכלי, צילום: tommy ton

8. לוס אנג'לס:

העיר הקליפורנית מובילה בקטגוריית היזמות, בזכות למעלה מ-800 סטארט-אפים שפועלים באזור לוס אנג'לס. גורם נוסף הוא העובדה שהאוניברסיטאות בלוס אנג'לס מפיקות יותר מהנדסים מאשר עמק הסיליקון, והרשויות מעוניינות לנצל את הסטודנטים הכישרוניים האלה. לשכת המסחר של לוס אנג'לס השיקה את The Bixel Exchange במטרה לסייע לסטארט-אפים להתפתח ולצמוח באמצעות חיבור ביניהם לבין חברות ממשלתיות וציבוריות, כמו מיקרוסופט וסימנס.

לוס אנג לוס אנג'לס. מובילה בקטגוריית היזמות לוס אנג

7. לונדון:

בירת הממלכה הבריטית, שבה מדברים למעלה מ-300 שפות, סיימה שנייה בקטגוריות המגוון, והיא העיר האירופית המובילה בכל הקשור לאיכות סביבה. הממשלה הבריטית הכריזה השנה כי לונדון תארח את מרכז הערים העתידיות, שיהווה "מרכז עולמי למצוינות בחדשנות אורבנית". המרכז יחפש דרכים לשלב שירותים עירוניים החל מתחבורה ועד לאנרגיה ובריאות , בניסיון לחזק את הכלכלה, להגן על הסביבה ולשפר את איכות החיים. לונדון היא מובילה גם באדריכלות ירוקה. דוגמה בולטת הוא גורד השחקים הראשון שכולל טורבינות רוח משולבות.

לונדון. העיר האירופית המובילה בקטגוריית איכות סביבה לונדון. העיר האירופית המובילה בקטגוריית איכות סביבה לונדון. העיר האירופית המובילה בקטגוריית איכות סביבה

6. שיקגו:

עיר הרוחות סיימה שנייה בקטגוריה שמתייחסת למרחבים ציבוריים, ספורט ומשחקים. בשטחה של שיקגו ניתן למצוא 580 פארקים ולמעלה מ-32 אלף דונם של שטחים ירוקים. יתרה מכך, בניין העירייה של שיקגו הפך ב-2001 לבניין המוניציפאלי הראשון בארה"ב עם "גג ירוק", בזכות 20 אלף צמחים שנשתלו בו. העיר עורכת גם בכל שנה תחרות שמטרתה לעודד טכנולוגיות חדשות ולזהות את העסקים בעלי החשיבה המתקדמת ביותר בעיר.

שיקגו. שנייה בקטגוריה שמתייחסת למרחבים ציבוריים, ספורט ומשחקים שיקגו. שנייה בקטגוריה שמתייחסת למרחבים ציבוריים, ספורט ומשחקים שיקגו. שנייה בקטגוריה שמתייחסת למרחבים ציבוריים, ספורט ומשחקים

5. פאריס:

כפי שניתן היה להניח פאריס סיימה ראשונה בקטגוריית באופנה והאמנות. הבירה הצרפתית מובילה גם בכל הקשור לגישה דיגיטלית. החל מ-2016, תארח העיר את החממה הגדולה ביותר לעסקים דיגיטליים בתוך בניין Halle Freyssinet, תחנה ישנה ששופצה במרכז העיר. הבניין, בגודל 30 אלף מ"ר יארח אלף חברות סטארט-אפ, מתוך מטרה לעודד את הפיתוח של מערכת שיתוף דיגיטלית על ידי שיתוף ידע וניסיון.

פאריס. ראשונה בקטגוריית באופנה והאמנות, צילום: tommy ton פאריס. ראשונה בקטגוריית באופנה והאמנות | צילום: tommy ton פאריס. ראשונה בקטגוריית באופנה והאמנות, צילום: tommy ton

4. דאלאס:

דאלאס בטקסס סיימה ראשונה בקטגוריית המרחבים הציבוריים, ספורט ומשחקים, ושנייה בתחום היזמות. פארק קלייד וואן נפתח ב-2012 כחלק מההתחייבויות של דאלאס לייפות את העיר, שמונה 1.2 מיליון תושבים. הפארק, שנבנה על פני מחלף של שמונים נתיבים מחבר בין השכונות של דאלאס עם רובע האמנות. בחלל הירוק שתלו 37 זני צמחים מקומיים ו-322 עצים, שיוצרים גן עדן אורבני.

דאלאס. ראשונה בקטגוריית המרחבים הציבוריים, ספורט ומשחקים, ושנייה בתחום היזמות דאלאס. ראשונה בקטגוריית המרחבים הציבוריים, ספורט ומשחקים, ושנייה בתחום היזמות דאלאס. ראשונה בקטגוריית המרחבים הציבוריים, ספורט ומשחקים, ושנייה בתחום היזמות

3. ניו יורק:

העיר רשמה ביצועים טובים בקטגוריית ההשתתפות האזרחית, והיא המובילה בקטגוריית התעסוקה לצעירים. ב-2013, תכנית התעסוקה בקיץ לצעירים שיזמה העיר העניקה ל-35 אלף צעירים בגילאי 24-14 עבודה בתשלום במשך שישה שבועות בחודשי יולי-אוגוסט. ניו יורק זכתה לציונים גבוהים גם בתחום החינוך זאת לאחר שלפני שלוש שנים משרד החינוך בעיר השיק את iZone, משרד שנועד להפיכת הלימודים בבתי הספר לאישיים יותר. אחת היוזמות שקידם המשרד הייתה הרחבת השימוש בלמידה מקוונת, והענקת גישה למשאבים חינוכיים מתקדמים הן בכיתה והן בבית.

ניו יורק. מובילה בקטגוריית התעסוקה לצעירים ניו יורק. מובילה בקטגוריית התעסוקה לצעירים ניו יורק. מובילה בקטגוריית התעסוקה לצעירים

2. ברלין:

הבירה הגרמנית דורגה ראשונה בקטגוריית המוזיקה והסרטים, תוצאה שמשקפת את סצנת המועדונים הבולטת שלה ואת קיומם של אירועי קולנועי מרכזיים כמו פסטיבל הסרטים הבינלאומי של ברלין. מערכת התחבורה הציבורית היעילה של העיר זכתה גם כן לניקוד גבוה. יותר מ-82% מתושבי ברלין מתגוררים במרחק של פחות מ-300 מטרים מתחנה של תחבורה ציבורית. בעיר מקדמים גם מערכת שמטרתה להפוך את הצמתים ותחנות הרכבת והאוטובוסים לבטוחים יותר עבור בעלי לקויות ראייה, ועד 2020 תחנות הרכבת התחתית אמורות להיות נגישות לכיסאות גלגלים.

ברלין. ראשונה בקטגוריית המוזיקה והסרטים ברלין. ראשונה בקטגוריית המוזיקה והסרטים ברלין. ראשונה בקטגוריית המוזיקה והסרטים

1. טורונטו:

העיר ששוכנת לחופי אגם אונטריו ומונה יותר מ-2 מיליון תושבים, השיגה ניקוד גבוה במספר קטגוריות, ביניהן המגוון, תעסוקת צעירים וגישה פיננסית. בטורונטו פועלים יותר מ-600 חברות סטארט-אפ, והיא נחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר למימון חברה טכנולוגית. בעיר מתקיימות יוזמות נוספות כמו "אקסטרים סטארט-אפ", מדובר בתכנית שמספקת לעסקים קטנים שירותי חניכה, חללי משרדים ומימון בתמורה למניות. בנוסף, העיר דורגה גבוה גם בתחום גישה הדיגיטלית, בזכות תכניות שמציעות אינטרנט חופשי לדיירים בבניינים של דיור קהילתי. התכנית עזרה לחבר יותר צעירים לאינטרנט, וכן בכל הספריות הציבוריות בטורונטו יש גישה חופשית ל- Wi-Fi.

טורונטו. דירוג גבוה בתחום הגישה הדיגיטלית טורונטו. דירוג גבוה בתחום הגישה הדיגיטלית טורונטו. דירוג גבוה בתחום הגישה הדיגיטלית

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות