אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש הטלוויזיה לארי קינג ונשיא הטכניון מקימים לשכת מסחר לסטארט-אפים צילום: בלומברג

איש הטלוויזיה לארי קינג ונשיא הטכניון מקימים לשכת מסחר לסטארט-אפים

קינג הידוע כפילנתרופ יהודי השקיע במיזם כ-600 אלף דולר. המטרה: לחזק את הקשר בין חברות בעמק הסיליקון לחברות ישראליות ולהביא חברות בינלאומיות להקים מרכזי פיתוח בישראל

20.01.2014, 19:09 | אסף גלעד
איש הטלוויזיה היהודי-אמריקאי לארי קינג, שדרן CNN לשעבר ,מקים יחד עם שותפו הישראלי, ניב יעקובי, לשכת מסחר עבור חברות סטארט-אפ שתסייע להם לגייס השקעות ממשקיעים מהחוף המערבי. לצורך הקמת המיזם קינג השקיע כ-600 אלף דולר, וצירף למיזם את נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, שישמש כנשיא הלשכה לצידו. יו"ר הלשכה הוא ניב יעקובי, נשיא קרן משפחת יעקובי.

קראו עוד בכלכליסט

לארי קינג. השקיע 600 אלף דולר במיזם, צילום: בלומברג לארי קינג. השקיע 600 אלף דולר במיזם | צילום: בלומברג לארי קינג. השקיע 600 אלף דולר במיזם, צילום: בלומברג

קינג נחשב לפילנתרופ יהודי התומך במיזמים ישראלים. מעבר לסיוע להבאת כספי משקיעים לחברות ישראלים בקרב קהילת המדיה בלוס אנג'לס וקהילת המשקיעים בעמק הסיליקון, בכוונת הלשכה לסייע בהבאת חברות בינלאומיות להקים מרכזי פיתוח בישראל, לסייע לחברות ישראליות לשיתופי פעולה אסטרטגיים וגיוס הון, וכן לסייע בהקמת פעילויות מחקר אקדמי ומדעי המשותפות לחברות ישראליות ואמריקאיות.

מהטכניון נמסר כי "נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, נענה לפניית לארי קינג לסייע להידוק הקשר בין חברות בעמק הסיליקון לבין חברות ישראליות". לשכת המסחר החדשה נכנסת לזירה הצפופה ממילא של לשכות מסחר המתמחות בסטארט-אפים ישראלים בעמק הסיליקון בהם לשכת המסחר ישראל-קליפורניה והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בעיר. הייחוד של לשכת המסחר של לארי קינג היא בהיותה כזו המקשרת בין גופי מחקר אקדמי ישראלים וזרים.

פרץ לביא, צילום: גיל נחושתן פרץ לביא | צילום: גיל נחושתן פרץ לביא, צילום: גיל נחושתן

קינג פרש לפני כשלוש שנים מהנחיית תכנית הראיונות שלו Larry King Live , שנמשכה 25 שנה. הוא נחשב לפילנתרופ במיזמים יהודיים וישראלים והתראיין רבות בכלי התקשורת באשר לזהותו היהודית ותמיכתו בישראל. בשנת 2012 הקים קינג את חברת ההפקות ora.tv במשותף עם איל התקשורת קרלוס סלים, שגם החל בחודשים האחרונים להשקיע בחברות ישראליות, הבולטת שבהם היא Mobli בה השקיע 60 מיליון דולר. קינג מנחה תכנית ראיונות יומית ברשת האינטרנט RT-TV.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למה להביע ביקורת במקום לפרגן
על מה בדיוק אתה מדבר מה נראה לך מוזר שנשיא אוניברסיטה החליט לסייע ליזמים באופן רוחבי בישראל לפרוץ לחו"ל, שהוא הצליח להביא לשם כך אישיות עולמית רמת דרג שתסייע להשיג את זה. מוזר שאתה כאזרח מעז להביע ביקורת על נשיא האוניברסיטה בעניין כולכך חיובי ומדהים, מוזר מוזר מוזר.
דוד , רמת השרון  |  25.01.14
1.
כמה סטרטאפים נבעו מהטכניון והצליחו בעשור האחרון?
אפשר לדבר על עמק הסיליקון שנבע מאוניברסיטת סטנפורד, כי שם מעודדים בניית חברות מתוך האוניברסיטה. בארץ אוניברסיטאות מיצרות בעיקר כח אדם ולא טכנולוגיה סחירה. חברות זרות אוהבות את זה. בנית תעשיה מקומית מתוך האוניברסיטאות אינה מתממשת, לא בגלל חוסר אינטלקט או מוטיבציה, אלא בעיקר בגלל הנהלות האוניברסיטאות שרואות ביצירת החוקרים כרכושם. זה אולי חוקי אבל טיפשי וגורם לביטול התפתחות תעשיה מתוך האוניברסיטאות. מוזר שנשיא אוניברסיטה שם עצמו כשותף לערוץ שמאפיין את ההפך ממה שמתבצע תחת פיקודו. מוזר.
שאלה  |  20.01.14