אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל סכסוך עסקי: חצי חינם הורידה מוצרי תנובה מהמדפים צילום: אריאל בשור

בגלל סכסוך עסקי: חצי חינם הורידה מוצרי תנובה מהמדפים

זכי שלום, מבעלי רשת חצי חינם, הוציא ממקררי הרשת חלק ממוצרי תשלובת תנובה והחברות הבנות, ובהן סנפרוסט וטירת צבי

20.01.2014, 19:11 | נורית קדוש

סכסוך עסקי בין רשת "חצי חינם" לתנובה על רקע אי הסכמות ביחס לתנאי סחר ביניהן, הוביל את זכי שלום, מבעלי הרשת, להוציא ממקרריה חלק ממוצרי תשלובת תנובה והחברות הבנות ובהן סנפרוסט וטירת צבי.  

קראו עוד בכלכליסט

ברקע הדברים, חיובים חד-צדדים שביצע שלום כלפי תנובה, אשר סירבה להכיר בהם. בהמשך הסלים המאבק לאור החלטת תנובה לקצץ את ההנחות המסחריות שהעניקה לכלל הקמעונאים. מהלך זה הוביל להוצאת גבינת "עמק" של תנובה והגדלת שטח המדף של טרה, שהעמיקה בשנה החולפת את התחרות בקטגוריה עם השקת גבינה צהובה ללא חומר משמר.

החלטת תנובה בנוגע לקיצוץ ההנחות המסחריות התקבלה בעקבות החלטת משרדי החקלאות והאוצר לפני כחודש להוריד את מחירי הגבינה הלבנה והשמנת המתוקה, ולהכניסם תחת צו הפיקוח על המחירים. במסגרת מהלך זה, צימצמה המדינה את ההכרה בהנחות לקמעונאים על מוצרים מפוקחים מ-4% ל-2.2%.

חצי חינם, צילום: תומריקו חצי חינם | צילום: תומריקו חצי חינם, צילום: תומריקו

לנוכח הפגיעה המוערכת ב- 70-85 מליון שקל ברווחי תנובה, נערכה החברה למתן את הנזק באמצעות ביטול ההנחות הקמעונאיות. על פי ההערכות, במקרה של חצי חינם, כמו גם קמעונאים גדולים נוספים ולקוחות מוסדיים משמעותיים, אין בכוונת תנובה לבטל ההנחות לחלוטין, אלא לצמצם אותן בהתאם לשיעור בו מכירה המדינה.

מבחינת חצי חינם לא מדובר במקרה ראשון והרשת פעלה בעבר באופן דומה עם יצרנים ומשווקים שלא נענו לדרישותיה. יחד עם זאת, במקרה הנוכחי מדובר בתשלובת המזון הגדולה בישראל, החולשת על מגוון רחב של מוצרים חיוניים, כך שעל פי ההערכות, הצדדים יגיעו להבנות תוך זמן קצר ביחס לסיכסוכים מסחריים שניהל שלום בעבר.

מתנובה נמסר: "אנחנו לא מנהלים את עניינינו ויחסינו המסחריים עם חנויות ורשתות מעל דפי העיתונו"ת .תגובת חצי חינם לא התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה