אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התיירות: הופעה של מדונה בחסות השר מיסז'ניקוב צילום: אי פי איי

משרד התיירות: הופעה של מדונה בחסות השר מיסז'ניקוב

דו"ח מבקר המדינה מצביע על שורת ליקויים בהתקשרות של משרד התיירות בתקופתו של השר לשעבר בכל הנוגע להופעתה של הזמרת בארץ ב-2009

22.01.2014, 16:02 | ליאור גוטמן
תעמולה סמויה, חלוקת כרטיסים בחינם, אירוח פמליה על חשבון משלם המסים וכיסוי הוצאות הפקה פרטיות על חשבון הציבור - אלה עיקרי הממצאים של מבקר המדינה יוסף שפירא בדו"ח מיוחד שעוסק בסדרי ההתקשרות של משרד התיירות לגבי הופעתה של מדונה בישראל בספטמבר 2009.

קראו עוד בכלכליסט

שר התיירות לשעבר סטס מיסז שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב | צילום: אלכס קולומויסקי שר התיירות לשעבר סטס מיסז

שפירא מצא ש"משרד התייירות מימן ארבעה מסכי ענק" שהוצבו במופע, כאשר במהלכו "הוקרנה ברכת שר התיירות דאז (סטס מיסז'ניקוב - ל"ג) ליותר מ־100 אלף צופים. לברכת השר צורף דיוקנו בניגוד לחוק הבחירות".

בעניין חשש לקבלת טובות הנאה נמצא ש"שר התיירות ושלושה מעובדיו, חלקם עם בני זוג, קיבלו ללא תשלום כרטיסים שנתן המפיק". שווי הכרטיסים, שניתנו בהסכמת היועמ"ש של המשרד, הוא כ־2,500 שקל. עם זאת, המפיק טוען שנתן 25 כרטיסים - 18 כרטיסים יותר ממה שהיה ידוע למשרד. לפי הדו"ח, "מנכ"ל המשרד עשה בדיקה בדבר מספר הכרטיסים שהתקבלו ומצא כי כתובתם לא הייתה אצל עובדי המשרד אלא בכתובת לא נודעת".

לגבי הוצאות ההפקה גילה שפירא שהמסכים שהוצבו שימשו גם להקרנת המופעים, כלומר "כספי משרד התיירות, שהם כספי ציבור, שימשו בפועל להקטנת הוצאות המפיק ולא למימוש תוכנית המשרד לעידוד התיירות".

לבסוף שפירא אף מצא כי "משרד התיירות אירח את יו"ר התכנון והתפעול של האמנית ואת בת זוגו במלונות פאר ברחבי הארץ במשך 5 ימים בניגוד לכללים ולתנאים שנקבעו בנוהל".

ממשרד התיירות נמסר בתגובה שהדו"ח הופנם, כל הלקחים הופקו והנהלים רועננו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות