אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים מספחת שטח חקלאי של קיבוץ רמת רחל: 1,700 יחידות דיור ייבנו לצעירים צילום: אלכס קולומויסקי

ירושלים מספחת שטח חקלאי של קיבוץ רמת רחל: 1,700 יחידות דיור ייבנו לצעירים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה צפויה לאשר מחר את הקמת השכונה החדשה שתיקרא "מורדות ארנונה". ניר ברקת: "אנו מתמקדים בקידום פתרונות מגורים עבור אוכלוסייה צעירה שאנו רוצים שתישאר לגור בירושלים"

21.01.2014, 17:31 | עינת פז-פרנקל

כמעט שלוש שנים אחרי שחתמו שר הפנים לשעבר אלי ישי וראש עיריית ירושלים ניר ברקת על צו להגדלת שיטחה המוניציפאלי של העיר ב-290 דונם, מספחת ירושלים שטח חקלאי של קיבוץ רמת רחל על מנת להקים בו שכונת מגורים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים צפויה לאשר מחר את הקמת השכונה החדשה, ולאחר מכן , להעבירה לדיון בהפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

ראש העיר ניר ברקת: "הצעירים הם החמצן לעתידה של ירושלים", צילום: סבסטיאן שיינר ראש העיר ניר ברקת: "הצעירים הם החמצן לעתידה של ירושלים" | צילום: סבסטיאן שיינר ראש העיר ניר ברקת: "הצעירים הם החמצן לעתידה של ירושלים", צילום: סבסטיאן שיינר

בשכונה, שתיקרא "מורדות ארנונה", יוקמו 1,700 יחידות דיור חדשות, בין שכונת ארנונה הוותיקה מצפון, קיבוץ רמת רחל מדרום ושכונת ארמון הנציב ממזרח. וזאת, "במסגרת פעילות להגדלת היצע יחידות הדיור בבירה, תוך מתן דגש לפתרונות דיור למשפחות וזוגות צעירים", נמסר מעיריית ירושלים.

התוכנית מקודמת על-ידי רשות מקרקעי ישראל ומייעדת שטחים למבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.

"אנו מתמקדים בקידום פתרונות מגורים עבור אוכלוסייה צעירה שאנו רוצים שתישאר לגור בירושלים", מסר ברקת. "הצעירים הם החמצן לעתידה של ירושלים, ויחד עם רפורמות נוספות בתרבות, בחינוך ובכלכלה נהפוך את ירושלים לעיר אטרקטיבית לאוכלוסייה יצרנית וצעירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כמה קבלו קיבוץ רמת רחל בתמורה? למה לא נכתב בכתבה??????
למה לא נתפרסם כמה קבלו קיבוץ רמת רחל בתמורה???? אז הנה לכם השלמה לכתבה. הקיבוץ קיבל בתמורה מאות מיליוני שקלים....... רוצים לכך הוכחה תראו מה הקיבוץ קונה בכל הארץ איזה נכסים מניבים ותבינו. ראו כתבה מיום 28.01.16 בכלכליסט: רמת רחל רוכשים נכס באשקלון בשווי של 59.5 מיליון ש"ח
שלמה , ירושלים  |  31.01.16
8.
למה לספח ?
אין שום היגיון לספח שטחים חקלאיים אשר היו בשטח קיבוץ רמת רחל שהופרט ולהפוך אותם לשטח לבנייה רוויה ? מדוע השטחים לא נותרו בידי הישוב קהילתי ?מדוע צריך היה לספח אותם כדי לשנות ייעוד ?! האם הסיבה היא כי הם נעדרים קשרים פוליטיים מתאימים לקבלת האישורים הנדרשים ?! האם אין עתודות קרקע לעיר ירושלים ? מדוע לא לשמור על ריאות ירוקות ?
קרקע חקלאית , דרום הארץ  |  27.01.14
לכל התגובות