אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה כדאי לעדכן את קורות החיים גם כשלא מחפשים עבודה צילום: שאטרסטוק

למה כדאי לעדכן את קורות החיים גם כשלא מחפשים עבודה

גם כשאתם נמצאים בעבודה שאתם אוהבים ומצליחים בה ואפילו לא עוברת בכם המחשבה לעזוב - יש יתרונות לרענון קורות החיים שלכם. מחיזוק הביטחון העצמי שלכם - ועד הכנה מנטלית לגרוע מכל

25.01.2014, 18:31 | סוכנויות הידיעות

יש לכם עבודה שאתם אוהבים ומצליחים בה, שמציעה לכם שלל הטבות ושכר גבוה. אתם רואים את העתיד שלכם בחברה הזו, ואינכם מתכוונים לעזוב בזמן הקרוב. אתם במקום כל כך טוב מבחינה מקצועית, שאתם לא חושבים שתצטרכו אי פעם לעדכן את קורות החיים שלכם? לרוע המזל, זהו מיתוס. בפועל, כולם צריכים לעבור על קורות החיים שלהם ולדאוג שהם יהיו מעודכנים ללא קשר למצב הקריירה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

באתר ביזנס אינסיידר פרסמו שבע סיבות שישכנעו אתכם ללטש את קורות החיים כבר עכשיו:

1. זה יזכיר לכם מה הכישורים שלכם

קורות החיים אינם רק רשימה של תאורי תפקידים ומשך הזמן שעבדתם במשרות שונות, אלא הם מייצגים תיעוד של חיי העבודה שלכם. קורות החיים שלכם כוללים מידע על מה שלמדתם, הכישורים שפיתחתם והשינויים שערכתם בקריירה שלכם. תמונה ברורה של המסע שלכם תעזור לערוך תכניות נבונות לטווח הקצר והארוך של הקריירה שלכם.

2. זה יחזק את הביטחון העצמי שלכם

כשאתם נמצאים עמוק בתוך שגרת העבודה היום יומית, קל לשכוח כמה התקדמתם ובאילו תחומים התפתחתם. בכך שאחת לתקופה תעברו על ההישגים שלכם, יהיה לכם קל יותר לעקוב אחר ההתקדמות המקצועית שלכם, ולוודא שהפרטים החשובים יודגשו בקורות החיים.

אם אתם מעדכנים את קורות החיים שלכם רק אחת לכמה שנים או רק כשאתם מחפשים עבודה, אתם עשויים לשכוח לגמרי מחלק מהכישורים החדשים שפיתחתם עוד בתחילת הדרך. עדכון קבוע של קורות החיים ידגים לכם את מידת הצמיחה שלכם אפילו בתוך מספר חודשים.

3. זה יעזור לכם להבין את עצמכם טוב יותר

אחד המפתחות לאושר ולקידום הקריירה הוא להבין את עצמכם. קורות החיים שלכם משרטטים לא רק את הכישורים וההישגים שלכם, אלא גם את ההעדפות, התשוקות והערכים שלכם. כל תפקיד שאי פעם עשיתם הוא השתקפות של מי שאתם. תוכלו ללמוד מהעבודות שאהבתם, מאלה ששנאתם ואפילו מאלה שנראו לכם מיותרות בשעתו. חפרו לעומק ובדקו עם עצמכם - האם שגשגתם בסביבה מסוימת? האם העדפתם לעבוד בצוות או לבד? האם נחלתם הצלחה כשעבדתם בארגונים חדשניים שמשתנים במהירות או בכאלה שהעריכו התפתחות ומסורת? נתחו מה היו הגורמים שעזרו לקדם את הקריירה שלכם, לעומת המכשולים. השתמשו במידע שתלמדו על עצמכם כדי לתפור את העבודה הבאה שלכם לפי העדפות שלכם.

לעדכן קורות חיים גם כשלא מחפשים עבודה, צילום: שאטרסטוק לעדכן קורות חיים גם כשלא מחפשים עבודה | צילום: שאטרסטוק לעדכן קורות חיים גם כשלא מחפשים עבודה, צילום: שאטרסטוק

4. זה יחדד הישגים ויזהה תחומי התפתחות

ההישגים המרכזיים שלכם קרו מסיבה מסוימת, וכך גם השגיאות שלכם. עברו על קורות החיים שלכם ומצאו את האירועים שהיוו ניסיון למידה טוב. מה למדתם? כיצד מה שלמדתם עזר לכם להתקדם? מה תוכלו לעשות כדי להמשיך ולהתפתח?

5. זה יפתח אצלכם הבנה ברורה של נקודות החוזק שלכם

מחקרים הראו שככל שעובדים יותר על נקודות החוזק, הכישורים ותחומי העניין, כך הופכים להיות שמחים ויעילים יותר. כלומר, העובדה שאתם עושים עבודה טובה אינה הסיבה לאושר שלכם, אלא תחושת השמחה היא שעוזרת לכם לבצע עבודה טובה. לכן, בעת עדכון קורות החיים בדקו כיצד עבדתם בעבר על נקודות החוזק שלכם, כיצד תוכלו לעשות זאת שוב בעתיד ונסו למצוא דרך שבה תוכלו להשתמש באופן קבוע בנקודות החוזק הללו.

6. זה יספק לכם תובנות לגבי הקריירה שלכם 

קורות חיים מעניקים מבט מלמעלה על הקריירה השלמה. מבט זה יכול לזהות דפוסים שיספקו לכם תובנות לקריירה שלכם ולאן תרצו להתקדם בעתיד. שאלו עצמכם מה היה הליך המחשבה שגרם לכם לקבל את החלטות הקריירה שלכם, והאם הייתה משנים משהו?

7. זה יכין אתכם לגרוע מכל

עולם העבודה השתנה ב-20 השנה האחרונות ללא הכר. לא נעים לומר, אך לעולם לא תוכלו לדעת מתי תזדקקו לקורות החיים שלכם. לכן, קורות חיים מעודכנים יעזרו לכם לצבור תאוצה במידה ותאלצו לחפש עבודה חדשה. תוכלו הרי להתחיל מיד בתהליך, וכך תתאוששו במהירות גדולה יותר מהפיטורים ותהיה לכם פחות סיבה לדאגה. כמאמר המשפט המפורסם, תקוו לטוב ביותר, אך התכוננו לגרוע ביותר.

עדכון קורות החיים עשוי להרגיש כמו עוד מטלה מעיקה, היא לוקחת זמן ומחייבת אתכם לחשוב על הדרך שעברתם מבחינת הקריירה אך זו לא חייבת להיות פעולה מכאיבה. ככל שתעדכנו את קורות החיים לעיתים קרובות יותר, כך תהיה לכם פחות עבודה. בנוסף לכך, התמקדות חוזרת בהישגים שלכם תעזור לביטחון העצמי ותעניק לכם כיוון ברור להמשך הקריירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות