אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת משנה מיוחדת של הכנסת תבדוק את "כשלון שומרי הסף בפרשת אי.די.בי" צילום: עמית שעל

ועדת משנה מיוחדת של הכנסת תבדוק את "כשלון שומרי הסף בפרשת אי.די.בי"

הוועדה תבדוק את תפקוד הרגולטורים וייתכן שאף תבקש להציע דרכים למניעת הישנות מקרים דומים והגנה על כספי המשקיעים בעתיד

22.01.2014, 10:43 | רוני זינגר

ועדת משנה מיוחדת לבדיקת נושא אי.די.בי תוקם בכנסת. מדובר בוועדת משנה לוועדת הכספים ויעמוד בראשה יו״ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי. על הקמת הוועדה הודיע הבוקר (ד') סלומינסקי. 

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה תבדוק את התנהלות הרגולטורים בפרשת אי.די.בי, תבחן את התנהגותם וייתכן שאף תבקש להציע דרכים למניעת הישנות מקרים דומים והגנה על כספי המשקיעים בעתיד.

בתחילת השבוע התקיים דיון בועדת הכספים, על פי בקשתה של ח״כ זהבה גלאון (מרצ), בעניין "כשלון שומרי הסף" בפרשת אי.די.בי. במהלך הדיון היו קריאות מרוב חברי הוועדה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית. יו"ר הוועדה הודיע כי ישקול את העניין, וכאמור הבוקר לאחר שהתייעץ עם גורמים רלוונטיים - הנהלת הקואליציה וגורמים משפטיים, הודיע כאמור על הקמת ועדת המשנה.

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

בדיון של הנהלת הקואליציה השבוע הובילה יו"ר סיעת הבית היהודי, איילת שקד מהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לכישלון הרגולטורים בפרשת אי.די.בי ובנושא תספורות במשק. להצעתה התנגדה סיעת יש עתיד.

הבוקר כאמור הודיע יו"ר ועדת הכספים כי לא תוקם ועדת חקירה, אבל כן תוקם ועדת משנה בראשותו שתבדוק את "כשלון

שומרי הסף בפרשה", כדבריו.

סלומינסקי אמר בנוגע להקמת ועדת המשנה: "כוועדת כספים חובה עלינו לבדוק לעומק מה היו הסיבות שהובילו לקריסת קונצרן אי.די.בי וקבוצות עסקיות אחרות, תוך פגיעה קשה בכספי הציבור. מטרת ועדת המשנה תהיה לבחון מה היו הכשלים על מנת למנוע את הישנותם. בין השאר המטרה היא להוביל לתיקון העיוותים בהתנהלות הרגולציה מול קבוצות עסקיות גדולות במשק בעתיד, ובתקווה שיחד עם חוק הריכוזיות, נצמצם למינימום את הסיכון לכספי הציבור ונגביר את האמון הציבורי בשוק״.

בימים הקרובים יודיע סלומינסקי מי יהיו חברי ועדת המשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות