אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת צילום: עמית שעל

עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת

שר הרווחה הודיע על שינוי בעבודה המועדפת לחיילים משוחררים. מענק נוסף יינתן למתמידים בענפי הסיעוד, הבניין, חקלאות וחדרנות בבתי מלון. כהן: המטרה היא להחליף עובדים זרים ולהגדיל התעסוקה של צעירים

22.01.2014, 12:03 | מיקי פלד

עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים, כך הודיע היום שר הרווחה, מאיר כהן. במקום זאת, יינתנו מענקים נוספים לצעירים שיעבדו שנה בענפי החקלאות, הסיעוד, הבניין וחדרנות בבתי מלון. כהן יגיש בקרוב הצעת חוק לאישור השינוי. עוד לא הוגדרה המסגרת התקציבית של השינוי, מתוך חשיבה כי לפחות רוב התוספת תילקח מהפסקת המענקים לתחנות דלק.

עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים, צילום: shutterstock עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים | צילום: shutterstock עבודה בתחנות דלק לא תוכר יותר כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים, צילום: shutterstock

המטרה של השינוי הוא ניסיון לעודד חיילים משוחררים להיכנס לתחומים בהם מועסקים כיום בעיקר עובדים זרים. עם זאת, עדיין מדובר על מספרים קטנים מאוד. ב-2012 רק 15 אלף חיילים משחררים קיבלו מענק במסגרת עבודה מועדפת, כ-9,000 שקל אחרי חצי שנה. עתה לאחר חצי שנה נוספת של עבודה ייתקבלו עוד 9,000 שקל.

כהן אמר כי אחת המטרות היא גם להגדיל את שיעור התעסוקה של צעירים בגילאי 20-24: "היום כשאנחנו בודקים את אחוז המועסקים בגילאי 20-24 מגיעים לאחוז נמוך של 40% בלבד, במקום ה-17 בקרב מדינות ה-OECD. בעקבות ההמלצות הללו נראה יותר ויותר צעירים שעובדים, כי המענק הזה הוא תמריץ משמעותי ביותר ואנחנו ומקווים להגיע עוד 6 שנים ל-56% מהצעירים שיעבוד מיד לאחר השתחררותם מהצבא".

עבודה מועדפת ניתנת לעבודה בחלק ממקצועות התעשיה, הסיעוד, הבניין, מלונאות, החקלאות והבניין ומעתה גם יתווסף הכשרה כקצין ים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות