אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחל טלרפואה תירשם למסחר בוול סטריט צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

שחל טלרפואה תירשם למסחר בוול סטריט

בין הסיבות למהלך: החברה נסחרת כיום בבורסה של ציריך - במחזורים נמוכים יחסית. מדובר ברישום כפול - ללא הנפקת מניות נוספת

22.01.2014, 16:20 | ניר צליק

שחל טלרפואה תבצע רישום בארצות הברית באמצעות בנק אוף ניו יורק מלון (BNY Mellon) - בנק אמריקאי מורשה המשמש כנאמן ומנפיק תעודות ADR. על כוונת החברה פורסם לראשונה בכלכליסט.

הרישום עצמו לא כולל לעת עתה גיוס של כספים, אולם בעתיד היא עשויה לבצע גיוס. בין הסיבות למהלך: הסחירות הדלה יחסית במניית החברה, הנסחרת כיום בבורסת ציריך בלבד, כאשר סיבה נוספת היא רצונה של החברה לנסות לחדור שוב לשוק האמריקאי.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

ADR היא תעודת פיקדון שתאפשר למשקיעים האמריקאיים לסחור במניית שחל טלרפואה. המסחר ב־ADR צפוי להתחיל בשבועות הקרובים. תעודות ה־ADR יסחרו ב־ OTC Bulletin Board. בשלב הראשון שחל מבצעת את הרישום כ־ADR כאשר בעתיד היא עשויה לפעול לרישום בנאסד"ק.

לפני שש שנים מכרה החברה את פעילותה בארצות הברית לפיליפס בתמורה ל־110 מיליון דולר. שווי השוק של שחל עומד על 93 מיליון דולר, כאשר הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב־7.4 מיליון דולר לעומת 6.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי בניכוי פחת, הפחתות ומסים הסתכם ב־700 אלף דולר לעומת כ־200 אלף דולר ברבעון המקביל (EBITDA).

ארז אלראי, מנכ"ל משותף שחל טלרפואה, "הסיבה לרישום היא לאו דווקא סחירות. כשמסתכלים בשקלים זה יותר מהרבה חברות בארץ אבל אנחנו רוצים להגביר סחירות ויש משקיעים אמריקאיים שנוח להם יותר עם סחירות בדולרים. מאחר ואנחנו עומדים לחזור לשוק האמריקאי מבחינת הפעילות אז זה יוצר עניין רב יותר למשקיעים אמריקאיים. כמובן שבעתיד אם נחליט לגייס כסף שם אז נירשם למסחר בבורסה יותר מרכזית. בינתיים עוד לא החלטנו לעשות את זה. במידה ונבחר לעשות את זה המעבר יהיה לבורסה ראשית. כרגע זה רישום ADR ברמה 1 שנועד לשרת קהל משקיעים שמתעניין בחברה בארצות הברית. גם משקיעים בישראל מעדיפים בורסה אמריקאית על הבורסה השוויצרית וזה בא לתת את השירות הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות