אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דליפה גרמנית: נגנב מידע אישי של 16 מיליון אזרחים צילום: Shutterstock

דליפה גרמנית: נגנב מידע אישי של 16 מיליון אזרחים

עוד שערוריה של גניבת מידע נחשפת. הרשויות הגרמניות חשפו מבצע סייבר שכוון כלפי אזרחי המדינה ושהוביל לגניבה של מידע אישי של כ-16 מיליון משתמשי אינטרנט

22.01.2014, 16:49 | רפאל קאהאן

הרשות הגרמנית לביטחון המידע (BSI) פרסמה אתמול (ג') הודעה על גניבה של כ-16 מיליון פרטי התחברות של אזרחי המדינה. הגניבה התבצעה בעזרת רשת עניפה של בוטנטים (מחשבים תחת ניהול של נוזקה או האקר) והתגלתה במהלך חקירה שגרתית של רשויות האכיפה בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

נגנב מידע אישי של 16 מיליון משתמשי אינטרנט בגרמניה, צילום: shutterstock נגנב מידע אישי של 16 מיליון משתמשי אינטרנט בגרמניה | צילום: shutterstock נגנב מידע אישי של 16 מיליון משתמשי אינטרנט בגרמניה, צילום: shutterstock

על פי ההודעה הרשות הקימה אתר בשיתוף חברת דויטשה טלקום שמרכז את המידע על הרשומות שנגנבו. לא ברור אם הפרטים נגנבו מלקוחות החברה, אך בהודעה מצויין כי מדובר על כתובות דואר אלקטרוני וסיסמאות התחברות. הרשות המליצה לבדוק את הרשומות על מנת לוודא שהפרטים לא שימשו כאמצעי גישה לשירותים מקוונים נוספים, כגון: חשבונות בנק, אתרי מסחר או רשתות חברתיות.

הגילוי הגיע מספר שעות לאחר החשיפה על דליפת פרטי האשראי של כ-20 מיליון מתושבי דרום קוריאה אתמול. הרשויות הגרמניות לא ציינו מי עומד מאחורי הגניבה, אך הן ציינו כי נושא גניבת הזהות הפך לאחד מהאיומים העיקריים כיום בקרב משתמשי האינטרנט.

הפרטים נאספו ככל הנראה ממחשבים שהודבקו בנוזקה ושצורפו ללא ידיעת בעליהם לרשת בוטנט. לא ברור מה היה האמצעי ששימש את ההאקרים על מנת לגנוב את המידע, אך לפי ההערכות, המחשבים הודבקו בנוזקה נוספת ששימשה לריגול אחר המידע שהמשתמש מקיש במקלדת (Keystroke logger). תוכנות מעין אלה יכולות לפעול במחשב המודבק במשך זמן רב לפני שהן מתגלות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות