אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולות על המפה: ערד ובית שאן יזכו להטבות מס צילום: ערן יופי כהן

עולות על המפה: ערד ובית שאן יזכו להטבות מס

שר האוצר לפיד הודיע כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה הצעה לקביעת מתכונת למתן הטבות מס לכ-230 יישובים חדשים. היקף ההטבות ייקבע במסגרת דיוני התקציב בקיץ הקרוב

22.01.2014, 17:19 | אמנון אטד

שר האוצר יאיר לפיד הודיע היום (ד') בכנסת כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה הצעה לקביעת מתכונת חדשה למתן הטבות מס ליישובים. כתוצאה מכך ייתווספו למפה החדשה כ-230 יישובים חדשים הזכאים להטבות מס, ובהם ערד, בית שאן, יישובי מועצה אזורית אילות, יישובי הערבה התיכונה וחצור הגלילית. לדברי האוצר, ההצעה תיצור מפת יישובים חדשה, שוויונית ואובייקטיבית, שהיישובים שיכללו בה ייקבעו על פי פרמטרים ברורים וחד-משמעיים.

קראו עוד בכלכליסט

תנאי הסף ליישובים השונים לצורך קבלת הטבת המס על פי המפה החדשה יכללו, בין היתר, את הקריטריונים הבאים: פיזור גיאוגרפי לפי הסיווג של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מצב חברתי-כלכלי לפי סיווג הלמ"ס, ומיקום היישוב ביחס לגבול. "חיצוני" (25%). עוד נקבע כי אוכלוסיית היישוב שייכלל במפה החדשה לא תעלה 75 אלף תושבים וכי היישוב אינו מקבל הטבות מס מכוח חוק אחר.

שר האוצר יאיר לפיד. מטרת המהלך למשוך אוכלוסיות חזקות ליישובים חלשים , צילום: עומר מסינגר שר האוצר יאיר לפיד. מטרת המהלך למשוך אוכלוסיות חזקות ליישובים חלשים | צילום: עומר מסינגר שר האוצר יאיר לפיד. מטרת המהלך למשוך אוכלוסיות חזקות ליישובים חלשים , צילום: עומר מסינגר

בדברי ההסבר להצעה טוען האוצר כי מטרות מתן הטבות המס לתושבי היישובים שייכללו ברשימת היישובים הזכאים הן, בין היתר, משיכת אוכלוסיות חזקות לישובים חלשים מבחינה כלכלית, חיזוק הפריפריה ועידוד ההתיישבות לאורך הגבולות. היקף הטבות המס ייקבע במסגרת דיוני התקציב לשנת המס 2015, שיתקיימו בממשלה בקיץ הקרוב.

לפיד אמר היום במליאת הכנסת כי משרדו "דואג למעמד הביניים בכל רחבי מדינת ישראל, גם, ובייחוד בפריפריה. הצעת המחליטים הזו לא רק שתייצר למעשה מפת יישובים חדשה, שוויונית ואובייקטיבית, אשר היישובים שייכללו בה ייקבעו בהתאם לפרמטרים ברורים וחד-משמעיים - הצעת המחליטים הזו משמעותה חיזוקה של הפריפריה ומשיכת אוכלוסיות חדשות אליה, שיסייעו למינופה".

שכונת קריית רבין בבית שאן, צילום: ערן יופי כהן שכונת קריית רבין בבית שאן | צילום: ערן יופי כהן שכונת קריית רבין בבית שאן, צילום: ערן יופי כהן

עוד אמר לפיד כי הוא ישמח אם בג"ץ ימצא לנכון לתת ארכה לישובים אשר הוצאו ממפת הטבות המס במסגרת פסיקתו, בהתאם לבקשות אשר יוגשו לו. לדבריו, "הסיבה שהיה לי חשוב לעדכן אתכם כבר היום היא כדי לתת ליישובים שצפויים לצאת מהמפה את הזמן המירבי להגיש בקשה לבג״ץ להישאר בתוך המפה כיוון שבשנת 2015 הם צפויים להיכנס חזרה למפה״. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לכל מי שחושב שזה יעזור - שיכנס
יש הרבה עובדי הייטק שעובדים באיזור חיפה או אפילו תל אביב ועברו צפונה בגלל הטבות המס. אם יורידו את ההטבות זה מה שיקרה: האוכלוסיה החלשה תהיה חלשה יותר - אחרי שהאוכלוסיה החזקה שמה שהביא אותה לצפון הוא המס תעזוב איזור הצפון ידרדר מבחינה חברתית , חינוכית וכלכלית. האוכלוסיה החזקה היא זו שרוכשת מעסקים באיזור , היא זו שמעלה את הרמה והיא זו ששולחת את ילדיה לבית הספר עם הילדים מישובים סמוכים מחירי הדירות בחיפה ותל אביב יעלו - אם כבר לעזוב את הצפון אז להתקרב למקום העבודה הגיוני לא? זה בדיוק ההיפך ממה שרוצים. הזזה לפריפריה. זה מהלך מתוחכם להזרים עוד כסף למדינה - האוכלוסיה החזקה תעזוב את הצפון תשלם יותר מס, תעלה את מחירי הדירות בערים המרכזיות שזה עוד הרבה מס למדינה כל מי שמתלונן יכול היה בעצמו לעבור לצפון אם רצה אבל כנראה לא רצה.הטבת המס לא ניתנת בחינם.אוכלוסיה חזקה מחזקת. שירותים רפואיים בפריפרייה פחות טובים , החינוך ועוד התגמול לחזק שמגיע לשם הוא המס .
צפוני , צפון  |  23.01.14
לכל התגובות