אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס סלים ג'וניור יגיע ארצה לאתר השקעות צילום: בלומברג

קרלוס סלים ג'וניור יגיע ארצה לאתר השקעות

ל"כלכליסט" נודע כי בנו של המיליארדר המקסיקני יעמוד בראש משלחת שתבקר בישראל

23.01.2014, 06:59 | גולן חזני

קרלוס סלים ג'וניור, בנו של אחד האנשים העשירים בעולם, יגיע ארצה בסוף השבוע הבא לביקור בראש קבוצת מנהלים בכירים של קונצרן אמריקן מובייל, במטרה לאתר חברות פוטנציאליות לרכישה. הקבוצה כבר קבעה פגישות עם חברות ישראליות וקרנות שונות.

קראו עוד בכלכליסט

אמריקן מובייל, חברת הסלולר של סלים המקסיקני, פעילה ב־29 מדינות היא ספקית התקשורת הגדולה ביותר באמריקה הלטינית. החברה נחשבת למקור ההכנסה העיקרי של סלים, שהונו נאמד ב־77 מיליארד דולר.

סלים האב (מימין), המשנה למנכ"ל GSTAT אורי דוידוביץ סלים האב (מימין), המשנה למנכ"ל GSTAT אורי דוידוביץ' וסלים ג'וניור | צילום: בלומברג סלים האב (מימין), המשנה למנכ"ל GSTAT אורי דוידוביץ

המנהלים שיגיעו הן מהחברות־הבנות הגדולות של אמריקן מובייל, טלמקס (telmex) וטלסל (telcell), ובהם גם איזידורו אמבה, סמנכ"לית בכירה לאסטרטגיה עסקית בקבוצה. הביקור הוא המשך לביקור אנשי העסקים הישראלים שהתלוו לנשיא שמעון פרס במקסיקו בנובמבר, שבו ביוזמת פרס אורגן יום של פגישות בין אנשי העסקים הישראלים לבין אנשיו של סלים במשרדי החברה שלו במקסיקו סיטי, והתחילו מגעים לעסקאות בין הקבוצה לחברות ישראליות.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", סלים מנהל מגעים לעסקה עם GSTAT הישראלית, שאמורה להיות עסקת השקעה ובהמשך אף רכישה. החברה ביקשה לגייס מכמה קרנות הון סיכון במטרה לקדם פעילות שיווק במזרח אסיה, ברזיל ואירופה. בסופו של דבר נוצר קשר בינה לבין קלארו, חברה־בת של אמריקן מובייל.

במקסיקו סיטי נפגשו סלים ובנו עם אורי דוידוביץ', המשנה למנכ"ל GSTAT. דוידוביץ' אמר בביקור פרס כי חברה ישראלית שתזכה להיות חלק ממכלול השקעה או שיתוף פעולה עם קבוצת סלים, תוכל למנף את כלל עסקיה בעולם בכלל ובשוק אמריקה הלטינית בפרט.

סלים השקיע בשנה שעברה 60 מיליון דולר בחברת שיתוף הצילומים ברשת, מובלי, הפעילה בעיקר בברזיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הכי טוב חפש מונופול ממשלתי כמו חב' חשמל, ותוך שנה תחזיר ההשקעה.
או תציע מחיר טוב לכל חברות הסלולרי אפילו כפול 4 ממחירם, תהיה מונופול תעלה מחירים ותוך כמה חודשים תחזיר ההשקעה ותרוויח, כל עוד זה חוקי בישראל ואף אחד לא יעצור אותך. עוד רעיון, קנה את תנובה (היא למכירה עכשיו),את אוסם את שטראוס את סופרסל תהיה מונופול על המזון בישראל ותך שנה תרוויח פי 10 מההשקעה. רוץ כל עוד זה חוקי בישראל.
yoav.  |  23.01.14
לכל התגובות