אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטבחי טופז הגישה בקשה לפירוקה - עקב "נזקים מהותיים" שנגרמו לה צילום: R.P.V

מטבחי טופז הגישה בקשה לפירוקה - עקב "נזקים מהותיים" שנגרמו לה

החברה טוענת בבקשה שהגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת כי "הניסיונות להמשיך בפעילותה השוטפת לא צלחו", וכי סיפקה 200 מטבחים "כמעט ללא תמורה"

22.01.2014, 23:53 | זוהר שחר לוי
חברת מטבחי טופז פנתה הלילה (ד') לבית המשפט המחוזי בנצרת וביקשה את פירוקה "לאחר שחרף מאמצים רבים, הניסיונות להמשיך בפעילותה השוטפת לא צלחו לנוכח הנזק הרב שנגרם לה כתוצאה מהגשת הפירוק הקודמת".

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר הוגשה בקשה לפירוקה של החברה על ידי לקוחות ואחד ממשכירי הנכסים לבית המשפט. באותה בקשה נטען, באמצעות עו"ד פז גולדהורן, כי מטבחי טופז חייבת להם סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים וכי קיים חשש כי החברה חדלת פירעון. בהמשך, הצטרפו גם כ-25 מעובדי החברה שטענו כי לא הועברו אליהם משכורות ותנאים סוציאליים משך כמה חודשים. בתחילת החודש, בתום דיון בפני השופט עאטף עיילבוני, נמחקה בהסכמה הבקשה בכפוף לתשלום חובה של טופז.

למרות מחיקת הבקשה, פנו הערב באי כוחה של טופז, עוה"ד עדי בראונשטיין ואורן שהרבני, לבית המשפט וביקשו להוציא צו פירוק לחברה ולמנות לה מפרק זמני. החברה, כך לדבריהם, לא הצליחה להתמודד עם הנזק שנגרם לה כתוצאה מבקשת הפירוק ההיא ומהפרסומים השליליים בתקשורת שנלוו לה, כלשונם.

מטבחי טופז, צילום: R.P.V מטבחי טופז | צילום: R.P.V מטבחי טופז, צילום: R.P.V

"בגשת בקשת הפירוק", נכתב, "שזכתה לחשיפה תקשורתית נרחבת גרמה לחברה לנזקים מהותיים, אשר כללו ביטול צ'קים וכרטיסי אשראי מטעם לקוחות החברה אשר החלו להתדפק על דלתותיה ולדרוש את הקדמת הספקת המטבחים אותם הזמינו ועצירת ביצוע תשלומים שוטפים שהגיעו לחברה מקבלנים שונים".

עוד צוין כי ממועד הדיון בו נמחקה בקשת הפירוק ועד היום "עשתה החברה מאמצים עילאיים להמשיך בפעילותה השוטפת", לרבות ניסיונות להכנסת משקיע, כמו גם אספקת מטבחים לכ-200 לקוחות "כמעט ללא תמורה".

הנזקים שנגרמו לה נוספו, כך אומרים באי כוחה, לתקופה מאתגרת גם ככה עבור החברה ואלה הובילו למצב של "כדור שלג" במסגרתו "הידרדרו במהירות עסקיה, עד כדי מצב בו מאמציה העילאיים להמשיך בפעילותה השוטפת לא צלחו".

עוד נכתב כי "דומה שאין מנוס ממינויו של מפרק זמני לחברה אשר יהיה באפשרותו להפעיל את החברה בצורה מיטבית, להגן על נכסיה ולנסות למכור אותה או את פעילותה על מנת להשיג תמורה מרבית לקופת הפירוק".

החברה מבקשת למנות את הכלכלן אבי אזולאי כמפרק זמני נוסף שיפעל לצדו של המפרק הזמני שהוצע על ידי מבקשי הפירוק הקודמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
רכישת מטבח עם ערבות בנקאית
רשת מטבחי דקל הוקמה לפני למעלה מ- 35 שנה והיא מן הוותיקות והמובילות בעיצוב וייצור מטבחים בישראל. מטבחי דקל מזמינים אתכם לבקר באחד מסניפי הרשת (יבנה, רמת השרון ובאר שבע) החברה מציעה מגוון סגנונות עיצוב בהתאמה אישית ומעניקה ללקוח אחריות של 7 שנים. בנוסף, הרשת מעניקה ערבות בנקאית לכל רוכש מטבח וכך מבטיחים ביטחון מלא ברכישה! נשמח לארח אתכם במטבחנו...
אורי  |  11.02.14
לכל התגובות