אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוות זהב: אלו הן 10 הנשים העשירות ביותר בעולם צילום: איי אף פי

שוות זהב: אלו הן 10 הנשים העשירות ביותר בעולם

לשריל סנדברג, שהפכה השבוע לאחת המיליארדריות הצעירות בעולם, יש עוד לאן לשאוף; קבלו אותן

23.01.2014, 22:06 | שירות כלכליסט

סמנכ"לית התפעול הראשית של פייסבוק, שריל סנדברג, הפכה השבוע לאחת המיליארדריות הצעירות בעולם, זאת לאחר שהונה טיפס אל מעל למיליארד דולר. אבל למרות הזינוק במדד העושר היא עדיין לא מתקרבת לרשימת הנשים העשירות בעולם לפי מדד בלומברג.

קבלו את 10 הנשים העשירות בעולם

לורן ג'ובס

דירוג במדד הכללי: 80

שווי הון: 13.1 מיליארד דולר

אלמנתו של סטיב ג'ובס ירשה את אחזקותיו של בעלה המנוח בוולט דיסני, תאגיד המדיה הגדול בעולם, שהפכו אותה לבעלת המניות הגדולה ביותר בחברה, וכן ירשה כמובן את אחזקותיו באפל, שנחשבת לחברה היקרה ביותר בעולם. ג'ובס, שעבדה בעבר כבנקאית השקעות עזרה להקים שורה של ארגונים מסחריים וארגוני צדקה, כולל יצרנית המזון הטבעי Terravera. היא תרמה 25 אלף דולר לתמיכה בהצעה לעלות את המס על סיגריות.

לורן ג לורן ג'ובס | צילום: בלומברג לורן ג

יוהנה קוונדט

דירוג במדד הכללי: 74

שווי הון: 13.9 מיליארד דולר

קוונדט מחזיקה ב-16.7% מ-BMW, יצרנית רכבי היוקרה הגדולה בעולם, שבין המותגים שלה נמנים BMW ורולס רויס. היא ירשה את הונה לאחר מותו של בעלה הרברט ב-1982. השניים נפגשו לאחר ששימשה כמזכירה שלו, והיא הייתה אשתו השלישית. ב-1978 המשטרה הצליחה לסכל ניסיון לחטוף אותה ואת הבת שלה סוזאן. היורשים של האימפריה ידועים כמי שמעולם לא מכרו את האחזקה שלהם.

יוהנה קוואנדט, צילום: בלומברג יוהנה קוואנדט | צילום: בלומברג יוהנה קוואנדט, צילום: בלומברג

ג'ינה ריינהרט

דירוג במדד הכללי: 61

שווי הון: 15.1 מיליארד דולר

ריינהרט היא יו"ר הנקוק פרוספקטינג שבבעלותו אחזקות בכמה ממכרות הפחם והברזל הגדולים באוסטרליה. החברה הוקמה על ידי אביה המנוח. היא בעלת מניות גם בשתיים מחברות המדיה הגדולות במדינה: טן נטוורק ופיירפקס מדיה. ריינהרט נמצאת בסכסוך משפטי עם שניים מארבעת ילדיה, שתובעים ממנה לוותר על תפקידה כנאמנה של הקרן המשפחתית. אולם מחלוקות משפטיות אינן זרות לה, שכן ניהלה במשך 11 שנים קרב משפטי נגד אלמנתו של אביה על העיזבון שלו.

ג ג'ינה ריינהרט | צילום: בלומברג ג

אייריס פונטבונה

דירוג במדד הכללי: 60

שווי הון: 15.1 מיליארד דולר

המטריארכית של המשפחה העשירה ביותר בצ'ילה, ששולטת על אנטופגסטה (Antofagasta), מפיקת הנחושת השביעית בגודלה בעולם. המשפחה שולטת על נכסים נוספים בצ'ילה, כולל הבנק השני בגודלו במדינה, מבשלת הבירה הגדולה ביותר וחברת הספנות הגדולה ביותר באמריקה הלטינית. בנה מכהן כיום כיו"ר התאגיד. היא ירשה את הונה לאחר מותו של בעלה. המשפחה, ששולטת גם על ערוץ הטלוויזיה קאנל 13 בצ'ילה, מקבלת ביחד החלטות השקעה בהצבעה של מועצת המשפחה.

אייריס פונטבונה אייריס פונטבונה אייריס פונטבונה

סוזאן קלאטן

דירוג במדד הכללי: 48

שווי הון: 16.6 מיליארד דולר

מדורגת כאישה העשירה ביותר בגרמניה, בהיותה היורשת של BMW. היא מחזיקה 12.6% ביצרנית רכבי היוקרה הגדולה בעולם. באמצעות כלי ההשקעות שלה סקיון (Skion) היא בעלת השליטה גם בחברת הכימיקלים אלטנה ובעלת אחזקות ב-SGL קרבון, חברת כרטיסי האשראי דאטקארד ויצרנית טורבינות הרוח נורדקס. קלאטן נסחטה על ידי מאהב לשעבר שדרש שתשלם לו 72 מיליון דולר כדי שלא יפרסם קלטת סקס שלה. היא נחשבת כמי שמתחמקת מאור הזרקורים, והעניקה ראיון אחד בכל הקריירה שלה – לביוגרף של המשפחה.

סוזאן קלאטן, צילום: בלומברג סוזאן קלאטן | צילום: בלומברג סוזאן קלאטן, צילום: בלומברג

איליין מרשל

דירוג במדד הכללי: 45

שווי הון: 17.2 מיליארד דולר

מרשל היא דירקטורית ובעלת מניות עם זכות הצבעה בקוץ' אינדסטריז. הקונגלומרט, שבסיסו בקנזס, פועל בין השאר בסקטורי זיקוק הנפט וסחורות, ורושם מכירות שנתיות בגובה 15 מיליארד דולר. מרשל שולטת ב-14.6% מהעסק בעקבות מותו של בעלה אי. פירס מרשל ב-2006. בעלה עלה לכותרות לאחר שניהל קרב ירושה מול אלמנתו של אביו, הדוגמנית אנה ניקול סמית'.

איליין מרשל איליין מרשל איליין מרשל

ג'קלין מארס

דירוג במדד הכללי: 28

שווי הון: 24.4 מיליארד דולר

ג'קלין מארס ושני האחים שלה הם הבעלים של מארס, יצרנית הממתקים השנייה בגודלה בעולם, שמייצרת שוקולד, מסטיקים ואוכל מוכן. החברה הפרטית פועלת ב-75 מדינות וההכנסה השנתית שלה גבוהה מ-33 מיליארד דולר. היא רוכבת סוסים נלהבת, וזכתה להוקרה מאיגוד הרוכבים המקצועי. עם זאת, ב-2013 הודתה באשמת נהיגה רשלנית.

ג ג'קלין מארס ג

ליליאן בטנקור

דירוג במדד הכללי: 15

שווי הון: 33.1 מיליארד דולר

האישה העשירה ביותר באירופה. היא מחזיקה ב-31% מענקית הקוסמטיקה לוריאל, אותם ירשה ב-1957 מאביה, מייסד החברה. אולם ב-2012 בית המשפט בצרפת קבע כי אינה כשירה לנהל את הונה, והפך את הבת שלה ואת שני נכדיה לאפוטרופוסים. עוד קודם לכן היא השקיעה בקרן של ברנרד מאדוף, שהתבררה כהונאת פונזי. בעלה כיהן כשר במשך 20 שנה, בעוד שהיא עצמה נחשבת כתומכת בהטלת מסים גבוהים יותר על העשירים.

ליליאן בטנקור , צילום: MCT ליליאן בטנקור | צילום: MCT ליליאן בטנקור , צילום: MCT

אליס וולטון:

דירוג במדד הכללי: 14

שווי הון: 34.4 מיליארד דולר

הבת הצעירה של מייסד וולמארט סם וולטון. היא מחזיקה ב-51% מהרשת, אולם היא היחידה מבין הילדים שאינה מעורבת באופן ישיר בעסק המשפחתי. וולטון נעצרה פעמיים ב-1998 וב-2011 לאחר שנתפסה נוהגת בשכרות. עוד קודם לכן היא הסתבכה עם רשות ני"ע האמריקאית (SEC) שב-1979 האשימה אותה בעריכת מסחר "לא הולם" באופציות.

אליס וולטון, צילום: בלומברג אליס וולטון | צילום: בלומברג אליס וולטון, צילום: בלומברג

כריסטי וולטון:

דירוג במדד הכללי: 10

שווי הון: 37.7 מיליארד דולר.

האישה העשירה בעולם היא אלמנתו של ג'ון וולטון, בנו של מייסד וולמארט סם וולטון. לאחר מותו של ג'ון ב-2005 בתאונת מטוס היא ירשה את 12.2% שלו בקמעונאית הגדולה בעולם. השנה העמידה למכירה את האחוזה שלה בוויומינג וביקשה תמורתה 12.5 מיליון דולר. לעומת זאת, בית נוסף שלה בנשיונל פארק בקליפורניה היא תרמה דווקא לצדקה.

כריסטי וולטון כריסטי וולטון כריסטי וולטון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
העושר היחסי שהגעתי אליו הוא בזכותה של הקבליסטית יפה כהן
בשבילי האשה העשירה ביותר שהכרתי היא לא אלו, אלא דווקא אשה פשוטה ללא עושר כספי בכלל, אך עם פסגות של אושר רוחני, שמעניקה את כל כולה לזולת, ללא שום דרישת תשלום, והיא הקבליסטית לאהבה ועושר יפה כהן מבני ברק, שמאוד עזרה לי בברכות ובעצות שלה, וחיי השתנו לטובה בזכותה. אני בטוחה שאת הרוגע והאושר שהיא העניקה לי בברכתה ועצתה זה שוה יותר מההון הכספי של הנשים שבכתבה. וגם את העושר היחסי שהגעתי אליו הוא בזכותה של הקבליסטית יפה כהן שעזרה לי בחכמתה.
טלי , תל אביב  |  28.01.14
לכל התגובות