אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשבון שכר עולמי: כמה מרוויחה מלכת בריטניה?

מחשבון שכר עולמי: כמה מרוויחה מלכת בריטניה?

CNN השיקה אפליקציה חדשה שמאפשרת להשוות שכר עובדים במדינות שונות. לפיו, עובד ישראלי ממוצע מרוויח פי 11 ממורה באתיופיה ופי 3 מנהג בדרום אפריקה. כמה מרוויחים במקצוע שלכם באיטליה או ביפן?

23.01.2014, 13:03 | הראל עילם
כמה אתם מרוויחים לעומת רופא ביוון, מלכת בריטניה או מנקה רחובות תאילנדי? לכבוד הפורום הכלכלי השנתי בדאבוס, השיקה CNN אפליקציית ווב המשווה את שכר העובדים ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

האפליקציה מאפשרת למשתמשים להכניס את המדינה שלהם והשכר השנתי - במטבע המקומי. היא לאחר מכן משווה את השכר לשכר הממוצע במדינתכם, וכן ליכולת ההשתכרות לפי כוח הקניה המקומי בכל מדינה ובעשרים הכלכלות המובילות של מדינות ה-G20. משתמשים יכולים לשנות את המדינה (והמטבע המקומי) והשכר ככל שירצו.

המחשבון של CNN המחשבון של CNN המחשבון של CNN

נתוני השכר הגיעו דרך ILO, ארגון עובדים ותעסוקה בינלאומי שפעיל ביותר מ-200 מדינות. לפי הארגון, השכר הממוצע בישראל עומד על 8,563 שקל לחודש נכון ל-2011. מה שנותן לעובד הישראלי הממוצע יותר כוח קניה מעובד טורקי, רוסי, דרום אפריקה, סיני, מקסיקני, ברזילאי, סעודי, הודי או אינדונזי. עם זאת, עובדי איטליה, צרפת, בריטניה, יפן, אוסטרליה, גרמניה, קנדה, ארצות הברית ודרום קוריאה עוקפים את הישראלים.

השכר הממוצע בעולם, לפי נתוני ILO שמכסה 93% מכל השכירים, הוא 17,800 דולר אמריקאי לשנה - בערך 5,200 שקל לחודש לפני מס, לפי ערך המטבע הנוכחי.

האפליקציה גם תספר לכם כי העובד הישראלי הממוצע מרוויח פי 11 ממורה אתיופי וחקלאי מגווטאמלה, פי 5 ממנקה רחובות תאילנדי ופי 3 מנהג בדרום אפריקה. מנהלת כוח אדם מפינלנד, עם זאת, תרוויח פי 3 מכם, מנכ"ל אמריקאי ירוויח פי 7, ולמקרה שחשבתם שפוליטיקאים בארץ מרוויחים הרבה - מלכת בריטניה מרוויחה פי 2,000 מעובד ישראלי ממוצע
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
השוואות מוזרות בכתבה
אין שום טעם הגיוני להשוות את העובד הממוצע בישראל למלכת אנגליה, ומצד שני גם לא למנקה רחובות בתאילנד. ההשוואות הרלוונטיות הן בין אנשים העובדים באותו מקצוע במדינות שונות (מנקה מול מנקה, פועל ייצור מול פועל ייצור, רופא מול רופא, מורה מול מורה, מהנדס מול מהנדס...), בין השכר הממוצע במדינות שונות, בין השכר החציוני במדינות שונות - וכל זה, חשוב מאוד, אחרי מיסים (נטו), ובאופן יחסי לכוח הקניה (PPP).
יבגני  |  23.01.14
12.
קצת לא מתאים למנטרות על מעמד הביניים שנשחק אבל...
תכנסו למחשבון הזה ותגלו שמבחינת השכר הממוצע ישראל נמצאת בשליש העליון של ה 20 G למי שלא יודע - 20 G אלו 20 המדינות המפותחות החזקות יותר בעום, ואנו נמצאים בשלישל העליון שלהם שזה (אם נקח את כל 300 המדינות בעולם) בערך המאיון העליון בעולם. קצת לא מתאים למנטרה אבל....אמיתי
23.01.14
לכל התגובות