אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק ננעלה במגמה שלילית : דאו ג'ונס בירידה החדה מזה חודש צילום: רויטרס

ניו יורק ננעלה במגמה שלילית : דאו ג'ונס בירידה החדה מזה חודש

דאו ג'ונס ירד ב-1.1%, S&P 500 איבד 0.9% ונאסד"ק נחלש ב-0.6%; ברקע למסחר: אכזבה מנתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש דצמבר ומנתוני המאקרו בסין; סיליקום קפצה ב-29.6%; הזהב עלה ב-2% לשיא של חודשיים - 1,262.3 דולר לאונקיה

23.01.2014, 23:05 | ערן סוקול

המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ננעל היום (ה') בירידות על רקע המגמה השלילית שנרשמה הבוקר באסיה ולאחר מכן בבורסות המובילות באירופה, וכן על רקע אכזבה מנתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש דצמבר. המגמה השלילית החלה כבר לפנות בוקר, כאשר נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו בסין, צבעו את החוזים העתידיים בוול סטריט באדום. דאו ג'ונס איבד 1.1% - הירידה החדה מזה חודש.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

בבורסת הסחורות של ניו יורק עלה מחיר הזהב ב-1.9% ומחירו נקבע ברמה הגבוהה ביותר מאז ה-19 בנובמבר, על 1,262.3 דולר לאונקיה - זאת בעקבות ההיחלשות בשוק המניות ובערך הדולר ובזכות ביטול הגבלות שהטילה ממשלת הודו על יבוא המתכת. הנפט עלה ב-0.8% ל-97.5 דולר לחבית - שיא של שלושה שבועות.

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בירידות. שני נתונים מעודדים מרכזיים פורסמו הבוקר באירופה ונתנו זריקת עידוד למשקיעים, אולם לקראת פתיחת המסחר בניו יורק התחזקה המגמה השלילית.

מדד מנהלי הרכש ביבשת לחודש דצמבר אמנם הצביע על התכווצות הכלכלה, אולם עקף במעט את הציפיות בשוק עם קריאה של 48.8 נקודות, לעומת צפי לקריאה של 47.6 נקודות וקריאה של 47 נקודות בחודש הקודם. בגרמניה, נתון מדד מנהלי הרכש היה מעודד יותר ועמד על 56.3 נקודות, כאשר הצפי היה לקריאה של 54.7 נקודות ולעומת קריאה של 54.3 נקודות בחודש הקודם.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בירידות. מדד מנהלי הרכש שפורסם לפנות בוקר בסין עמד מתחת לציפיות בשוק עם קריאה של 49.6 נקודות, המעידה על התכווצות הכלכלה, זאת לעומת הצפי להתרחבות ולקריאה של 50.6 במדד. בנוסף, פורסם כי קרובי משפחה של נשיא סין וכן אנשי עסקים ובכירים נוספים בהנהגה הסינית עושים שימוש אגרסיבי במקלטי מס בחו"ל כדי להעביר כספים, לרשום חברות, לקנות ולמכור נדל"ן ולעשות עסקים הרחק מהבירוקרטיה של בייג'ינג. למסקנה הזאת הגיע הקונסורציום הבינלאומי של העיתונאים החוקרים (ICIJ) בעקבות מצבור ענק של יותר מ־2.5 מיליון מסמכים פיננסיים שהגיעו לידיו ופורסמו אתמול. מסמכים אלה מכילים 22 אלף שמות של בעלי חברות קש וקרנות סיניות שרשומות באיי הבתולה, סמואה ומקלטי מס אחרים.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות צופה כי "נתון הייצור המאכזב בסין לא יגרור את המדדים למימוש בטווח הבינוני, ישנו אפסייד של 5% בשוק בטווח הקצר". שמש אומר כי "הסוחרים עדיין מעוניינים לממש רווחים אך יחד עם זאת מעוניינים אף יותר בהמשך הראלי. מניתוח עקומת הביקוש של מכשירי הגידור הקצרים ניתן לזהות אופטימיות המגובה בביקושים ממוצעים וסטיות תקן סטטיות. מנגד הביקוש למכשירי הגידור הבינוניים נמצא במגמת עלייה נתון אשר מגבה את חששם של הסוחרים מפני צמצום נוסף בתוכנית הרכישות של הפד ומהלך ירידות קל בראייה רבעונית".

מאקרו בארה"ב

לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף, עם 326 אלף דרישות חדשות, כאשר הצפי בשוק היה ל-331 אלף דרישות, ולעומת 325 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

בנוסף, פורסם מדד מנהלי הרכש לחודש לחודש ינואר עם קריאה של 53.7 במדד, מתחת לצפי בשוק לקריאה של 55.2 נקודות במדד, ולעומת 54.4 נקודות שנרשמו בחודש הקודם. 

לאחר פתיחת המסחר פורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש דצמבר, עם מכירות של 4.87 מיליון בתים, כאשר הצפי בשוק היה למכירות של 4.94 מיליון בתים החודש, זאת לעומת מכירות של 4.9 מיליון בתים שנרשמו בחודש הקודם. למרות זאת, בסיכום שנתי, מכירות הבתים הקיימים עלו לשיא של 7 שנים - לרמה של 5.09 מיליון. כמו כן, מדובר בעליה של 9.1% לעומת השנה הקודמת.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

לנובו (LNVGY) הגישה הצעת רכישה עבור חטיבת השרתים של IBMב-2.3 מיליארד דולר. על פי בלומברג, העסקה אמורה להתבצע אם יתקבל אישור של הוועדה על השקעות זרות בארה"ב שכוללת נציגים ממספר סוכנויות ומשרדי ממשלה, ביניהם: משרד ההגנה, המשרד להגנת המולדת, האוצר והמשפטים. 

חברת האינטרנט נטפליקס (NFLX) דיווחה על רווח נקי של 99 סנט למניה ברבעון הרביעי של השנה 15.6% מעל לצפי האנליסטים אשר צפו רווח נקי של 86 סנט למניה. החברה דיווחה על הכנסות של 1.18 מיליארד דולר ברבעון, 0.6% מעל הצפי בשוק להכנסות של 1.17 מיליארד דולר.

ענקית המסחר המקוון איביי (EBAY) פרסמה אמש לאחר תום המסחר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי. הכנסות החברה זינקו ב-13% והסתכמו ב-4.5 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-850 מיליון דולר - 65 סנט למניה - לעומת 751 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012. בניכוי גורמים חד-פעמיים, הסתכם הרווח ב-81 סנט למניה. אנליסטים ציפו כי הרווח הנקי יעמוד על 80 סנט למניה, וההכנסות - על 4.55 מיליארד דולר. עוד פורסם כי ebay מציעה תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 5 מיליארד דולר.

מקדונלדס(MCD) דיווחה על רווח נקי של 1.4 דולרים ברבעון הרביעי של 2013. ההכנסות הסתכמו ב-7.09 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים בוול סטריט עמדו על רווח נקי של 1.39 דולרים למניה והכנסות של 7.11 מיליארד דולר 

ענקית התוכנה מיקרוסופט(MSFT) תדווח היום לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה (או לחילופין - הרבעון הפיסקאלי השני של 2014), האנליסטים צופים כי החברה תדווח על רווח נקי של 68 סנט למניה, ועל הכנסות של 23.68 מיליארד דולר.

ישראליות במרכז

הסנונית הראשונה של תוכנית ההתייעלות בענקית התרופות הישראלית, טבע(TEVA) . ממכתב ששלח אתמול יו"ר הדירקטוריון, פיליפ פרוסט, לבעלי המניות של החברה עולה כי החברה החליטה לשנות את הרכב הדירקטוריון של החברה בצורה משמעותית. "ביצענו בחינה מקיפה של הממשל התאגידי שלנו, ובכלל זה, בין השאר, גודלו והרכבו של דירקטוריון החברה. לפיכך, אנחנו מתכוונים להפחית את גודל הדירקטוריון ולצרף אליו חברים חדשים עם ניסיון גלובלי בתחום הפרמצבטיקה. אנחנו נמצאים כעת בתהליך לאיתור מועמדים מתאימים", כך לפי פרוסט. נכון להיום מונה דירקטוריון טבע כ-15 חברים. 

סיליקום(SILC), יצרנית כרטיסי התקשורת לרשתות, דיווחה על זינוק של 52% בהכנסות ברבעון הרביעי ל-25.4 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה הוכפל ל-6.8 מיליון דולר.

 

ספקית טכנולוגיות ה־VoIP ומוצרי רשתות קוליות, אודיוקודס(AUDC) , מנהלת מגעים לגיוס של 50 מיליון דולר בהנפקת מניות (secondary) בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי את הגיוס צפויים להוביל בנקי ההשקעות נידהם, ויליאם בלייר ואופנהיימר. המגעים להנפקה נערכים לאחר שאודיוקודס עברה לרווח ברבעון השלישי של 2013 ולקראת פרסום דו"חות הרבעון הרביעי.

פלוריסטם(PSTI) ממשיכה לרכז עניין, ברקע צניחה של 15.4% שרשמה המניה ביום שני, יום לפני פרסום תוצאות ניסוי קליני של החברה בתאי הגזע מהשלייה (PAD-PLX) לטיפול בפגיעות שרירים. הדבר עורר חששות בקרב המשקיעים וספקולציות לגבי דליפת תוצאות הניסוי. אולם, למחרת פרסמה החברה את תוצאות הניסוי לפיהן התאים של פלוריסטם בטוחים לשימוש ואף יעילים באופן מובהק סטטיסטית והמניה זינקה ב־14.7%.

הבנק הבריטי ברקליס, חתך את ההמלצה למניית אורמת(ORA) ל"מכירה" מ"תשואת שוק". במקביל העלה ברקליס את תחזית ההכנסות שלו למניית מזור רובוטיקה (MZOR) לרבעון הרביעי של השנה וציין כי הוא רואה במניה פוטנציאל לעלייה של 14%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות