אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פמלה אנדרסון במכתב לנתניהו: תמוך בחוק לאיסור סחר בפרוות צילום: רונן מחלב

פמלה אנדרסון במכתב לנתניהו: תמוך בחוק לאיסור סחר בפרוות

בעקבות ביקורה בארץ, פנתה השחקנית והפעילה למען זכויות בעלי חיים לראש הממשלה וביקשה את תמיכתו בהצעת החוק. את מכתבה חתמה במילים: "מקווה שיהיה לי הכבוד לפגוש אותך אישית"

23.01.2014, 13:37 | שירות כלכליסט

השחקנית והדוגמנית האמריקאית פמלה אנדרסון שיגרה בימים האחרונים מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקשה את תמיכתו בהצעת חוק שהוגשה בכנסת לאיסור סחר בפרוות. אנדרסון, פעילה בארגון PETA לזכויות בעלי חיים, פנתה לנתניהו בעקבות ביקורה בארץ בשבוע שעבר."היה לי הכבוד לבקר בישראל", כתבה אנדרסון לנתניהו. "עליתי למצדה לראות את הזריחה, רחצתי בים המלח וביקרתי בכותל המערבי וביד ושם בירושלים. החוויה הייתה מרגשת ושינתה את חיי".

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך כתבה אנדרסון: "כדירקטורית של כבוד ב-PETA, התרגשתי במיוחד לשמוע שארצך שוקלת הצעת חוק לאיסור מכירת פרווה, בדומה לחקיקה שהתקבלה בקליפורניה. אני פונה אליך בבקשה לעשות כל שביכולתך על מנת לסייע להעביר את הצעת החוק ההיסטורית הזאת, שעליה חתמו 40 חברי כנסת, ואשר כוללת החרגה לצרכים דתיים".

פמלה אנדרסון , צילום: רונן מחלב פמלה אנדרסון | צילום: רונן מחלב פמלה אנדרסון , צילום: רונן מחלב

במכתבה אף התייחסה אנדרסון להתבטאויותיו של נתניהו בנושא זכויות בעלי חיים: "לאחרונה התייחסת לנושא ואמרת: 'לצד האחריות שלי כראש ממשלה להגן על החיים שלנו כאן, אני חש מחויבות להגביר את המודעות לנושא של צער בעלי חיים'. מקווה שתסכים כי האופן שבו בעלי חיים סובלים ומומתים בתעשיית הפרוות מפר עקרונות יהודיים שאוסרים נחרצות על גרימת סבל מיותר לבעלי חיים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: משה מילנר, לע"מ ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: משה מילנר, לע"מ ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: משה מילנר, לע"מ

עוד כתבה אנדרסון: "תעשיית הפרווה מנסה נואשות לעצור את הצעת החוק. אדוני ראש הממשלה, אנא הפעל את כוחך על מנת להפיץ מסר של טוב-לב כלפי כל היצורים החיים, עלידי הבעת תמיכה בהצעת החוק. באמצעות השלמת החקיקה, ישראל תשמש דוגמה ומופת של חמלה לשאר מדינות העולם". אנדרסון אף הביעה רצון להיפגש עם נתניהו, וחתמה את מכתבה במילים: "אני מקווה שיום אחד יהיה לי הכבוד לפגוש אותך אישית".

הצעת החוק לאיסור סחר בפרוות הוגשה השנה על ידי ח"כ ד"ר רות קלדרון (יש עתיד) וניצן הורוביץ (מרצ), לצד 40 חברי כנסת נוספים.

כמה ערים בעולם כבר אסרו בשנים האחרונות על הסחר בפרוות, ובהן דבלין באירלנד, ומערב הוליווד בארצות הברית. החוק במערב הוליווד נכנס לתוקף בספטמבר האחרון. מוביליו קיבלו השראה מהצעת החוק בישראל, ואף השתתפו בדיונים בנושא בכנסת הקודמת. באיחוד האירופי הוגבל הסחר בפרוות של כלבים וחתולים, וכן נאסר הסחר במוצרי פרוות כלבי ים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות