אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתקרבת לביטקוין; מתייעצת בנושא עם גולשי רדיט צילום: בלומברג

גוגל מתקרבת לביטקוין; מתייעצת בנושא עם גולשי רדיט

גולש ברדיט פרסם תכתובות שלו עם בכירים בגוגל, מהן עולה שהחברה צפויה לשלב את המטבע הווירטואלי בשירות התשלום שלה. החברה מיהרה להכחיש זאת - אך פנתה לגולשים ושאלה מה דעתם על שילוב שכזה

24.01.2014, 20:10 | הראל עילם
גוגל לא שוקלת כרגע לשלב את המטבע הוירטואלי ביטקוין בארנק הסלולרי שלה, אבל פתוחה לשמוע את הצעות הקהל בנושא ויתכן ותשנה את עמדתה. כך עולה מסאגה תקשורתית שהתחוללה בקהילת הדיונים הפתוחה רדיט, שכללה הדלפות והכרזות רשמיות.

קראו עוד בכלכליסט

גולש בשם JasonBoard פרסם ברדיט שורה של צילומי מסך שהם לכאורה של תכתובת פנימית בנושא ביטקוין בין זוג בכירי גוגל ובינו. בכירי גוגל הם ויק גאנדוטרה, סמנכ"ל החיפוש בחברה, וסירדהר רמרסוומי, סמנכ"ל פרסומות בחברה שגם מוביל את פרויקט הארנק הסלולרי. לפי התכתובת ודבריו של JasonBoard, גוגל עובדת כעת על שילוב המטבע בארנקה.

הארנק הסלולרי של גוגל הארנק הסלולרי של גוגל הארנק הסלולרי של גוגל

מאוחר יותר, גוגל שחררה הכרזה רשמית שבה היא לא הגיבה ישירות לטענות של JasonBoard, אבל הצהירה כי אין כל שינוי בעמדתה ושלא תשלב את ביטקוין בארנק. הוא מצידו טוען כי העביר את כל התכתובת המקורית לעיתונאי המוערך אנדי גרינברג מפורבס, שאישר את אמיתותם. מאוחר יותר, JasonBoard ערך את הפוסט המקורי שלו והוסיף כי אריאל בארדין, סמנכ"ל התשלומים בגוגל, פנה אליו וביקש שיוביל דיון בנושא ביטקוין וכיצד ניתן לשלבו בארנק.

הדיון מונה כעת מאות הודעות, שרבות מהן מביעות תמיכה בלתי מסוייגת בגוגל וביטקוין. "לארנק של גוגל יש כעת סיכוי לעקוף את פייפאל" אמר אחד מהם. אחרים ציינו כי תמיכה בביטקוין תעניק לגוגל יתרון על פני אפל.

הארנק של גוגל הוא פלטפורמת תשלום סלולרית שמאפשרת למשתמשים לבצע תשלומים באמצעות הטלפון החכם שלהם. בארנק ניתן לשמור מספר מקורות תשלום אפשריים, כגון כרטיסי אשראי, כרטיסי מתנה, נקודות, הטבות ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות