אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: רשות ההגבלים תפטור את בכירי תנובה וטירת צבי מקנס מינהלי

מסתמן: רשות ההגבלים תפטור את בכירי תנובה וטירת צבי מקנס מינהלי

שתי החברות לא הגישו במשך כשלוש שנים בקשה להארכת פטור מהסדר כובל (קרטל) מהסכם הפצה בלעדי שנחתם ביניהן. הקנס המינהלי המקסימלי על חברה בגין עבירה מסוג זה הוא 24 מיליון שקל

25.01.2014, 20:08 | תומר גנון

רשות ההגבלים העסקיים עשויה לפטור בכירים בתנובה ובטיב טירת צבי מקנס מינהלי בגין אי הארכת פטור מהסדר כובל (קרטל) במשך כשלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

סגן היועץ המשפטי (פלילי) של הרשות, עו"ד אסף מוזס, התבטא השבוע בכנס השנתי של הרשות בסוגיה העקרונית של הטלת קנסות מינהליים על נושאי משרה ואמר: "כשפטור על הסדר כובל פוקע ולא מוגש שוב - זה יכול לפטור את נושאי המשרה מקנס מינהלי". עבירה של פקיעת פטור מהסדר כובל שלא חודש היא כאמור העבירה שמיוחסת לתנובה וטירת צבי.

על פי מכתב ששלחה הרשות לחברות בחודש אפריל 2013, ממידע המצוי ברשותה עולה לכאורה כי תנובה וטירת צבי (שותפות שבה מחזיקה תנובה בעקיפין 50%), פועלות על פי הסכם הפצה בו כלולים הסדרים כובלים. לדברי הרשות מדובר בהסדרים להם ניתן אישור בעבר מהרשות, אולם מזה כשלוש שנים מדובר בהסדר כובל שלא ניתן לו היתר (פטור) על ידי מערך הפיקוח של הרשות. כן נכתב, כי הרשות עשויה לבחון את האפשרות להטיל קנס מינהלי (עיצום) על הצדדים ועל נושאי משרה בהם בהקשר זה. הקנס המינהלי המקסימלי (עיצום כספי) על אדם בגין עבירה מסוג הסדר כובל הוא מיליון שקל ועל חברה הוא 24 מיליון שקל.

משרדי תנובה בגלילות, צילום: צביקה טישלר משרדי תנובה בגלילות | צילום: צביקה טישלר משרדי תנובה בגלילות, צילום: צביקה טישלר

הסכם ההפצה בין שתי החברות כולל הקניית בלעדיות לתנובה כמפיץ מוצרי טירת צבי, התחייבות של תנובה שלא להפיץ מוצרים המתחרים בתוצרת טירת צבי, ומתן זכות לטירת צבי לקבוע את המחיר ותנאי האשראי בהם תמכור תנובה ללקוחות את תוצרת טירת צבי. הסדרים כובלים אלה זכו בפעם האחרונה לפטור מהרשות בשנת 2005, למשך חמש שנים. מאז שנת 2010 תנובה וטירת צבי לא פנו שוב לרשות כדי להאריך את הפטור. תנובה טענה כי היה מדובר בתקלה בתום לב, ולאחר פניית הרשות היא פנתה שוב לרשות בבקשה להארכת הפטור.

מרשות ההגבלים העסקיים נמסר: "נקבל החלטה בהתאם לנסיבות הספציפיות של התיק ולא נתייחס לתיק ספציפי".

תנובה סירבה להגיב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות