אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות משביתה שירות הלקוחות במגדל צילום: אוראל כהן

ההסתדרות משביתה שירות הלקוחות במגדל

עובדי מגדל משביתים פעילויות שונות בחברה מזה כחודש במחאה על סירוב הבעלים להכיר בוועד העובדים; התפטר עו"ד נחום פינברג, שייצג את מגדל מול ההסתדרות

26.01.2014, 15:05 | מיקי פלד

ועד עובדי מגדל מחריף את העיצומים. החל מהיום ישבית הוועד את מערכי שירות הלקוחות של החברה וחמש מחלקות במטה הכספים, כמו גם את הזרוע הטכנולוגית של מגדל. כך, לא תתקיים קבלת קהל במשרדים השונים של החברה ואם יהיו עובדים בודדים שיבחרו שלא לשבות גם אז צפויים שיבושים קשים בשירות ללקוחות. העילה לעיצומים הוא סירובו של בעלי מגדל, שלמה אליהו, להכיר בהתאגדות העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, בצעד מפתיע הודיעה היום מגדל לבית הדין על התפטרותו של עו"ד נחום פינברג, שמייצג אותה. הסיבה להתפטרות לא נמסרה, אולם לא מן הנמנע כי ברקע ישנה מחלוקת בין פינברג לבעלי מגדל, שלמה אליהו, על ניהול התיק. זאת, כאשר אליהו מעוניין בקו תקיף יותר בעוד פינברג מעוניין להימנע מלהיות שותף לפסיקות תקדימיות של בית הדין הארצי לעבודה, במקרה והסכסוך בין חברת הביטוח להסתדרות יגיע לפתחו.

ההסתדרות תממן שכר העובדים שישבתו מקרן השביתה

מההסתדרות נמסר כי על החרפת העיצומים הוחלט במסגרת פגישה שנערכה בסוף השבוע בין יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, לבין חברי ועד הפעולה של מגדל בראשותו של מודי גת.

הפגנה של עובדי מגדל, צילום: אוראל כהן הפגנה של עובדי מגדל | צילום: אוראל כהן הפגנה של עובדי מגדל, צילום: אוראל כהן

בהסתדרות אמרו גם כי הכוונה היא להחריף את המאבק בהמשך השבוע, בין השאר בהמשך השבתת מחלקות בחברה וחזרה להפגנות. עיצומים קלים החלו בחברה לפני כחודש ומאז התגברו עד לכדי השבתות של מחלקות שלמות. ההסתדרות הודיעה גם כי תממן את שכר העובדים שישבתו מקרן השביתה של הארגון.

לפני כשלושה חודשים הודיעה ההסתדרות כי הקימה ועד עובדים בחברת הביטוח, אך אליהו טוען כי ההסתדרות לא הוכיחה שהיא הארגון היציג. בפנייה לעובדים שגם התפרסמה כמודעה בכלי התקשורת הוא הציע לערוך בחירות בקרב העובדים בשאלה האם הם מעוניינים להקים ועד או לא.

בשל פנייה זו ופניות אחרות קבע בשבוע שעבר בית הדין האזורי לעבודה כי על אליהו ומגדל יוטל קנס של 200 אלף שקל אם יפנה שוב לעובדים.

במגדל מסרבים להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות