אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת מונאקו שילמה 50 מיליון יורו לסיים מחלוקת מס

קבוצת מונאקו שילמה 50 מיליון יורו לסיים מחלוקת מס

בכך הסתיימה מחלוקת שהייתה עלולה לאלץ את הקבוצה מליגה 1 לשלם מס של 75% על כל שכר הגבוה ממיליון יורו

26.01.2014, 16:59 | סוכנויות הידיעות

מונאקו שילמה 50 מיליון יורו לליגה הצרפתית כדי להביא לסיומה מחלוקת שהייתה יכולה לאלץ את הקבוצה מליגה 1 לעבור לצרפת מטעמי מס. המועדון ממוקם במדינה שמעניקה פטור ממס, כך שהשחקנים מחזיקים במשכורת המלאה שלהם, זאת בעוד שבצרפת הקבוצות חייבות לשלם מס של 75% על כל שכר הגבוה ממיליון יורו.  

קראו עוד בכלכליסט

ריברייה ממונאקו. הליגה איימה להשעות את מונאקו במידה ולא תעבור לצרפת, צילום: איי אף פי ריברייה ממונאקו. הליגה איימה להשעות את מונאקו במידה ולא תעבור לצרפת | צילום: איי אף פי ריברייה ממונאקו. הליגה איימה להשעות את מונאקו במידה ולא תעבור לצרפת, צילום: איי אף פי

הליגה איימה להשעות את מונאקו במידה ולא תעבור לצרפת. עם זאת, נראה כעת שהמחלוקת עם הליגה הצרפתית נפתרה. "בכך שהעבירה תשלום חד פעמי של 50 מיליון יורו, שאפשרי גם בתשלומים, מונאקו הציגה את המחויבות שלה לכדורגל הצרפתי ותמשיך בפרויקט שלה להטיב עם כל בעלי העניין", נמסר בהצהרה שפרסמה הקבוצה בסופ"ש.

הקבוצות בליגה 1 ובליגה 2 איימו לפצוח בשביתה בין התאריכים 29 בנובמבר וה-2 בדצמבר בשל ההצעה להטיל מס בגובה 75% על ההכנסות, אולם השביתה בוטלה בסופו של דבר. ההצעה, שעמדה במוקד הקמפיין לנשיאות של פרנסואה הולנד, משפיעה על המשכורות ב-2013 וכן ב-2014, היא שונתה בשלב מסוים כך שהמעסיקים הם שיישאו בנטל המס.

המחלוקת של מונאקו עם רשויות הכדורגל הצרפתיות התפתחה לאחר שהורו להם לעבור עד תחילת יוני 2014 כך שהקבוצה תשלם שיעור מס זהה לשל הקבוצות האחרות בצרפת.

הקבוצה הוציאה סכומים נכבדים מאז נרכשה על ידי דמיטרי ריבולובלב בדצמבר 2011. תחת כהונתו של קלאודיו רניירי, היא עלתה בעונה האחרונה מליגה 2 ומשחקת כיום בליגה 1. בקיץ, הקבוצה שילמה 60 מיליון יורו עבור חלוצה של אתלטיקו מדריד רדאמל פלקאו , שעל פי הדיווחים מרוויח 250 אלף יורו בשבוע.

במאי טענה הקבוצה כי פדרציית הכדורגל הצרפתית דרשה תשלום "שערורייתי" של 200 מיליון יורו כדי להישאר במונאקו, אולם הפדרציה טענו כי דחו הצעה בסכום זה מצד הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות