אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגאולה שלא היתה: הפנטגון לא ירכוש עשרות אלפי מכשירי בלקברי צילום: ניצן סדן

הגאולה שלא היתה: הפנטגון לא ירכוש עשרות אלפי מכשירי בלקברי

לאחר שדווח על עסקה גדולה בין משרד ההגנה וחברת הסלולר הקנדית, זינקה מנייתה ב-9%. עתה מתברר כי לא מדובר ברכישת מכשירים חדשים כי אם בהתאמת מכשירים קיימים לרשת חדשה

26.01.2014, 16:15 | עומר כביר

הפנטגון הכחיש דיווחים שלפיהם חתם על עסקה לרכישת 80 אלף סמארטפונים מיצרנית המובייל בלקברי. הפרסומים בנושא הביאו בסוף השבוע לזינוק של כ-9% במחיר המניה, שכעת צפוי לצלול.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע וחצי פרסם משרד ההגנה האמריקאי הודעה לעיתונות במסגרתה בישר על פריסת רשת מובייל פנים-ארגונית בלתי-מסווגת חדשה שתכלול כ-100 אלף סמארטפונים, טאבלטים ומכשירי מובייל אחרים. בתוך ההודעה צוין שהרשת תתמוך גם ב-80 אלף סמארטפוני בלקברי.

בלקברי Z10. העסקה לא היתה, החברה עדיין בצרות, צילום: ניצן סדן בלקברי Z10. העסקה לא היתה, החברה עדיין בצרות | צילום: ניצן סדן בלקברי Z10. העסקה לא היתה, החברה עדיין בצרות, צילום: ניצן סדן

ציון זה פורש בטעות על ידי כלי תקשורת רבים, ובהם גם "כלכליסט" כהודעה שלפיה מתכנן הפנטגון לרכוש 80 אלף סמארטפונים חדשים מהחברה שנמצאת על סף פשיטת רגל. בסוכנות בלומברג אף מיהרו להכריז שהפנטגון הציל במהלך זה את בלקברי מאבדון גמור. מטבע הדברים, הפרסום גם גרר זינוק ניכר במחיר המניה.

ואולם, כעת מתברר שהדיווחים על העסקה החשובה הם שגויים; בהבהרה שסיפק משרד ההגנה לאתר The Verge נמסר שלא נחתמה עסקה חדשה. “לא התבצעו שום הזמנות חדשות למכשירי בלקברי", נכתב. “בהודעה לעיתונות מעולם לא היה אזכור למכשירים שנרכשו. 80 אלף מכשירי הבלקברי שאוזכרו בהודעה הם מכשירים שכבר קיימים במלאי של משרד ההגנה". כעת, אפשר לשער, עתידה המניה למחוק את העליות שרשמה בעקבות הפרסומים השגויים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות