אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכל אודות אמא צילום: CBS

הכל אודות אמא

אחרי 9 שנים של קומדיה עשויה היטב "איך פגשתי את אמא" מסתיימת וזהותה של האם נחשפת. "הצופים לא יתאכזבו", מבטיח כוכב הסדרה ניל פטריק האריס

27.01.2014, 08:53 | טל ייני ונטע-לי בינשטוק

רוצים לדעת איך פגשנו את כוכבי "איך פגשתי את אמא"? ובכן ילדים, זה היה בחורף 2014, כשאחרי תשע שנים של מסתורין קומי בנוי היטב הגיעה סדרת הטלוויזיה הקומית לקצה, וצופיה גילו סוף סוף את זהותה של האם, שעד לאותו הרגע ידעו עליה רק שהיא האשה מתחנת הרכבת עם המטרייה הצהובה.

קראו עוד בכלכליסט

הקומדיה הפופולרית של CBS עלתה לאוויר ב־2005 ועוסקת בחייהם של טד, רובין, ברני, מרשל ולילי, צעירים ניו־יורקים שמחפשים את דרכם בחיים. סיפורם מוצג מנקודת מבטו של טד בשנת 2030 - הוא מספר לילדיו כיצד פגש את אמם ותוך כדי פורס את העלילה של החבורה כולה: רדיפת הנשים הבלתי פוסקת של ברני, הזוגיות האיתנה של מרשל ולילי וההתאהבות החוזרת ונשנית של טד ברובין ולהפך.

כבר בפרק הראשון הבהיר טד לילדיו ולצופים שרובין אינה זו שעתידה להיות אם ילדיו והוביל לחרושת שמועות על זהות האם, שרק הלכה וגברה עם התקדמות הסדרה. חלק מהצופים היו בטוחים שמדובר בסטלה, שאיתה טד כמעט התחתן, אך איחוד נוסף עם ויקטוריה אותת שאולי היא האחת. בורסת השמות רתחה, ושמועה עקשנית טענה שיוצרי הסדרה מנסים לשכנע את השחקנית ג'ניפר אניסטון לגלם את האם, אך בסוף מגלמת אותה כריסטין מיליאוטי.

"מסובך מכפי שחושבים"

 

כעת, כשהסדרה המצליחה מגיעה לסיומה, פגשנו את כל החבורה פנים אל פנים: ניל פטריק האריס (ברני), אליסון הניגן (לילי), קובי סמולדרס (רובין), ג'ייסון סיגל (מרשל), ג'וש רדנור (טד), הכותבים קרטר בייס וקרייג תומס והבמאית פמלה פרימן. גם הם, כמו הצופים, מסרבים להאמין שהסוף מתקרב.

"התרגשנו מהתוכנית, ולכן נהנינו מאוד לכתוב אותה", אומר בייס. "אני חושב שהחזיקה אותנו הידיעה שנוכל לספר את הסיפור שרצינו לספר". והאריס מוסיף: "היה לנו ברור שהסיום יהיה מיוחד. ידענו שיש ליוצרים תוכנית לפרוס את העלילה על פני 9-8 שנים, אבל גם אנחנו עדיין לא קולטים שהיא נגמרת".  

מימין: היוצרים קרייג תומס וקרטר בייס, והשחקנים ג מימין: היוצרים קרייג תומס וקרטר בייס, והשחקנים ג'ייסון סיגל, ג'וש רדנור וכריסטין מיליאוטי. מסרבים להאמין שהסדרה נגמרת | צילום: CBS מימין: היוצרים קרייג תומס וקרטר בייס, והשחקנים ג

"העונה התשיעית לא צפויה", אומר בייס, "והחלק העיקרי בה, כמובן, הוא החשיפה של זהות האם". האריס מספר כי אפילו צוות השחקנים לא ידע בתחילה כיצד הסדרה תסתיים. "באחת ממסיבות חג המולד, אחרי שכבר שתינו כמה כוסות, הכרחתי אותם לספר לי הכל", הוא אומר, "איך העלילה תתפתח ואיך הסדרה תסתיים. והסיום באמת מסובך יותר מכפי שחושבים. הצופים לא יתאכזבו".

בעונה הראשונה לא היה ברור שהסדרה תהיה ארוכה כל כך.

האריס: "אני חושב שמהעונה הרביעית כבר ידענו שהתוכנית תימשך, ואי־הוודאות היתה טובה לנו. זה עזר לנו לפתח חוש הומור משלנו, אוצר מילים ובדיחות פנימיות".

בשלב כלשהו חשבתם שזו לא תהיה הצלחה?

הניגן: "כן, בפיילוט. זה היה טוב מכדי להיות אמיתי".

סיגל: "שיחקתי בכמה תוכניות שהיו טובות ובוטלו. איכות לאו דווקא מעידה על עמידות, ואני שמח מאוד שהסדרה החזיקה מעמד. אם היו מבטלים אותה בעונה הראשונה, אז האמא היתה ככל הנראה ויקטוריה".

 

מה הדליק אתכם בתוכנית?

רדנור: "הנאום שנשאתי כטד בעונה הראשונה על שאני לא רוצה להישאר רווק, שאני רוצה להיות בעל, הוא שהבהיר לי שכאשר הכתיבה טובה והגיונית הטקסט בא לי בטבעיות. זה היה האודישן שהיה לי הכי קל להתכונן אליו. ככה גיליתי שהכתיבה בתוכנית הזאת מעולה.

"אני רק רציתי ויזת עבודה בארצות הברית, והייתי מוכנה לעשות הכל בשביל זה", צוחקת סמולדרס, קנדית בחיים וגם בסדרה.

למוזיקה יש תפקיד חשוב בעלילה.

בייס: "כן, משום שקרייג (תומס) ואני נפגשנו בלהקת סול בקולג'. אנחנו מוזיקאים מתוסכלים, וכשאתה עושה עבודה בסדר גודל כזה אתה גם מתחשב במה שאתה עצמך רוצה לשמוע. לכן המוזיקה השתלבה בכזו טבעיות".

קושרים קצוות

 

העונה התשיעית של הסדרה משודרת בימי שבת ב־19:05 בערוץ yes Comedy HD, והיא מתקרבת לשלב שבו כל הקצוות הפתוחים ייקשרו. אף שהאמא כבר נחשפה בפרק הסיום של העונה השמינית, הכותבים מבטיחים כמה רגעים מפתיעים. "בפרקים האחרונים אנחנו מחברים את הכל יחד, ויהיו כמה רגעים גדולים שמרגשים אותנו מאוד", אומר בייס. "אתם תגלו עוד דברים על טד והאמא, והקשר ביניהם מתפתח יפה מאוד".

היו צופים שהרגישו שכל החיזורים של טד במשך תשע עונות היו קצת ארוכים ומוגזמים מדי.

האריס: "כבר בסביבות העונה הרביעית אנשים התייחסו לנושא האמא כאל סוג של חידון שצריך לפתור, אבל הסדרה היתה מעבר לזה. אני לא חושב שהיא נמשכה מעבר למה שהיתה צריכה. הסוף ממש טוב, ואנחנו נרגשים לספר אותו. בגלל המסתורין התוכנית עובדת טוב, ולדעתי היא החזיקה מעמד היטב ולא החמיצה".

מה החדר האהוב עליכם בסט?

האריס: "אני אוהב את הבר, כי כולנו יחד בסצנות האלה".

הניגן: "אני אוהבת את הדירה".

רדנור: "אני אוהב את ארוחת הבוקר ב'דירה' שלי. אני פשוט לבוש בפיג'מה ואוכל קורנפלקס - וקוראים לזה עבודה".

יש פריט מהסט שאתה אוהבים ותרצו לקחת איתכם?

הניגן: (צוחקת) "דיברנו על זה, אבל אז גילינו שקרייג וקרטר לוקחים הכל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות