אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 106 בנקים שוויצריים הסכימו לחשוף מעלימי מס צילום: בלומברג

ארה"ב: 106 בנקים שוויצריים הסכימו לחשוף מעלימי מס

משרד המשפטים מסר כי במסגרת תוכנית מחילת המס, הבנקים יעבירו לרשויות האמריקאיות מידע על חשבונות סודיים וידווחו כיצד סייעו לאזרחים אמריקאים לחמוק מתשלום מסים. הבנקים לא יועמדו לדין פלילי אך יידרשו לשלם קנס

26.01.2014, 19:05 | שניר הנדלר ובלומברג

משרד המשפטים האמריקאי הכריז בסוף השבוע כי 106 בנקים שוויצריים הסכימו עד כה להצעה להצטרף לתוכנית חנינת מס, שבמסגרתה יחשפו בפני שלטונות המס בארה"ב שמות של אזרחים אמריקאים המחזיקים בשוויץ חשבונות סודיים ולא יועמדו לדין פלילי.

ארה"ב מנהלת בחמש השנים האחרונות מלחמה ברבבות האמריקאים שחומקים מתשלום מס או מעלימים מסים באמצעות חשבונות בבנקים שרשומים בשוויץ.

ציריך, שווייץ, צילום: cc by MadGeographer ציריך, שווייץ | צילום: cc by MadGeographer ציריך, שווייץ, צילום: cc by MadGeographer

קת'רין קנילי, עוזרת התובע הכללי באגף המסים של משרד המשפטים, הסבירה שהתוכנית מאפשרת ליותר מ־300 בנקים שוויצריים לחתום על הצהרת כוונות להצטרף לתוכנית עד 31 בדצמבר, אם יש להם "סיבה להאמין" שהפרו את חוקי המס. על פי ההסכם, הבנקים יצטרכו לחשוף כיצד סייעו לאזרחים אמריקאים להסתיר נכסים ולהעביר מידע על חשבונות לא מוצהרים, וישלמו על כך קנס. על פי דיווחים, מדובר במספר גבוה מכפי שציפו.

קנילי אמנם לא נקבה בשמות הבנקים שביקשו להצטרף לתוכנית, אולם היא מראש אינה פתוחה בפני 14 הבנקים שנמצאים כרגע תחת חקירה פלילית בנושא ובהם קרדיט סוויס ו־HSBC. 

כדי להיות זכאים לחסינות הבנקים יצטרכו לחשוף את המספר הכולל של חשבונות אמריקאיים שהם מנהלים מאז 2008, את השווי שלהם בדולרים ואת שמות העובדים שטיפלו בהם. הבנקים גם יצטרכו להעסיק חוקרים עצמאיים שיאשרו את הממצאים. כמו כן, הבנקים יידרשו לשלם 20%–50% משווי החשבונות שלא דווחו לרשויות המס בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות