אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד נפילה: חיפוי זכוכית צנח ממגדל G של גינדי החזקות צילום: אוראל כהן

עוד נפילה: חיפוי זכוכית צנח ממגדל G של גינדי החזקות

הנפילה היום באה על רקע קריסת המרפסות בחודש שעבר בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה. מגינדי החזקות נמסר: "היסדקות זכוכית מחוסמת אופיינית למגדלים המחופים בקירות מסך"

26.01.2014, 20:32 | כלכליסט
באחד המגדלים היוקרתיים ביותר בתל אביב נפל היום חיפוי זכוכית מאחת הקומות העליונות. מדובר מגדל G של גינדי החזקות ברחוב אבן גבירול, שבו נמכרו דירות פאר גם בעשרות מיליוני שקלים, לרבות לבעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון, ששילמה על טריפלקס בפרויקט 56 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מנפילת החיפוי לא נגרם נזק ולא היו נפגעים, אך על רקע קריסת המרפסות בחודש שעבר בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה, הליקוי הזה לא מוסיף למאמצי הבידול של גינדי החזקות – בשליטת פלג אחר של משפחת גינדי.

בעקבות נפילת המרפסות בחדרה, קרא איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות להשלים את יישום המלצות ועדת זיילר שהתקבלו בעקבות אסון ורסאי ולהסדיר את ההגדרה הסטטוטורית של התפקידים ההנדסיים בענף ובראש ובראשונה לחייב פיקוח הנדסי מקצועי בכל פרויקט. אך כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, למעלה מעשור חלף ורובן המכריע של ההמלצות לא יושם.

מגינדי החזקות והקבלן המבצע א.דורי נמסר בתגובה: "מדובר בזכוכית מחוסמת, בסטנדרט הבטיחותי הגבוה ביותר, אשר מונע סיכון לסובבים במקרה של היסדקות. היסדקות זכוכית מחוסמת הנה שכיחה ואופיינית במגדלים המחופים בקירות מסך, ובעיקר במקרים בהם מותקנת זכוכית בידודית כפולה. החברות פעלו מיידית לתיקון החיפוי".

מגדלי G , צילום: אוראל כהן מגדלי G | צילום: אוראל כהן מגדלי G , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
זכוכית בסטנדרד גבוה,
לא ברור לי מה למה התכוון הקבלן שאמר שהוא משתמש בזכוכית בסטנדרד הבטיחותי הגבוה ביותר אשר מונע סיכון לסובבים, ומה עם אלו שנמצאים למטה והזכוכית נופלת עליהם? בדרך כלל כשמשהו נופל הוא נופל למטה ולא לסובבים, תירוץ עלוב של אנשים קטנים ולא חכמים.
צדוק , צפון  |  20.07.14
לכל התגובות