אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רכשה את DeepMind ב-400 מיליון דולר צילום: בלומברג

גוגל רכשה את DeepMind ב-400 מיליון דולר

החברה מפתחת כלי אינטליגנציה מלאכותית ומכונות שמסוגלות ללמוד וגייסה בעבר 50 מיליון דולר מהקרנות פאונדרס והורייזונס. גוגל אישרה את הרכישה אך לא התייחסה לשווי העסקה

27.01.2014, 10:22 | עומר כביר

גוגל רכשה את חברת האינטליגנציה המלאכותית DeepMind בעסקה בשווי 400 מיליון דולר - כך חושף אתר חדשות הטכנולוגיה Re/code. בגוגל אישרו את הרכישה, אך לא הגיבו לגבי שווי העסקה.

דיפמיינד, שפועלת מלונדון, שומרת על מעטה חשאיות ולא פרסמה עד כה מידע על מוצריה. באתר הספרטני של החברה מצוין רק שהיא נמצאת בחזית הטכנולוגיה של בינה מלאכותית ו"משלבת את הטכניקות הטובות ביותר מתחומי לימוד מכונה ו-Systems Neuroscience כדי ליצור אלגוריתם לימוד עוצמתי". המוצרים המסחריים הראשונים של החברה עתידים היו להיות קשורים לתחום הסימולציות, המסחר המקוון והמשחקים.

לארי פייג לארי פייג'. הוביל את הרכישה | צילום: בלומברג לארי פייג

דיפמיינד נוסדה על ידי ד"ר דמיס האסאביס, מפתח משחקים בעברו שלקח חלק בפיתוח משחקי מחשב בולטים כמו Black & White, שיין לג ומוסטאפה סולימאן, ומצהירה על עצמה כי היא "זוכה לתמיכתם של יזמי הטכנולוגיה והממציאים הבולטים ביותר בעשור האחרון".

לפי הדיווח של Re/code, בין המשקיעים בחברה נמנים קרנות ההון סיכון Founders Fund ו-Horizons Ventures וכן מפתח סקייפ וקאזה יאן טאלין. לדברי מקורות, דיפמיינד נחשבה לשחקן מרכזי בעולם הבינה המלאכותית, וגייסה יותר מ-50 מיליון דולר ולפחות 50 עובדים. “מדובר בחברה העצמאית הגדולה האחרונה עם מיקוד חזק בבינה מלאכותית", אמר אחד המקורות לאתר.

בצד של גוגל הוביל את הרכישה המנכ"ל לארי פייג', ולדברי מקורות המטרה העיקרית הייתה לצרף את עובדי דיפמיינד לשורות גוגל ולא דווקא לשים את ידה על טכנולוגיה זו או אחרת שפיתחה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות