אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתניהו: "יש לנו יכולות סייבר שמתאימות למדינה גדולה הרבה יותר"

רה"מ בכנס הסייברטק בת"א: "בן גוריון תמיד רצה לפתח את הנגב - אנחנו מנסים להפוך את ב"ש לאזור הסייבר של ישראל ולהגשים את חזונו"

27.01.2014, 11:07 | מאיר אורבך

"יש לנו יכולות סייבר שמתאימות למדינה גדולה הרבה יותר משלנו" - כך אמר הבוקר (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס סייברטק שנפתח בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נתניהו, "בישראל יש עשרות רבות של חברות סייבר שרבות מהן מתחילות לקום ממש בימים אלה. יש חברות בינלאומיות רבות שפועלות כאן בתחום. אנחנו מחוייבים לנושא הזה לטווח ארוך. בן גוריון תמיד רצה לפתח את הנגב - אנחנו מנסים להפוך את באר השבע והנגב לאזור הסייבר של ישראל ולהגשים את חזונו".

"בגלל איכות הסטודנטים שיש באוניברסיטה שם. אנחנו מנסים להפוך את באר שבע להיות כמו הרבה אוניברסיטאות בעולם. פיתחנו רכבת שמגיעה עד לפתח הקמפוס, אנחנו מעבירים לשם הרבה יחידות צבא והרבה מהידע שלנו בתחום וזה מראה את המחוייבות הרבה שלנו לנושא".

5 סיבות להצלחה

לדברי נתניהו, "יש חמש סיבות מדוע אנחנו מצליחים בתחום. האחת היא הצבא וצרכי הביטחון שלנו ואנשים שעובדים בתחום. השנייה היא מרכזי המחקר שיש לנו באוניברסיטאות השונות וההתמקדות שלהם בתחום והשלישית היא המרחב המצומצם שבו כולם נמצאים. הסיבה הרביעית היא התרבות שלנו שדורשת מאיתנו להיות אנשי הספר ואנשי הלימודים. החמישית היא שאין לנו ברירה אנחנו חייבים להיות טובים ולפעמים הכי טובים כדי לשרוד כאן".

עוד אמר ראש הממשלה, כי "העולם שאנחנו נכנסים אליו, עולם האינטרנט, יוצר איומים גדולים והרבה הזדמנויות. חייבים לצמצם את האיומים ולהעלות את הברכות של התקופה החדשה. אנחנו מאמינים שיש הרבה פוטנציאל לישראל בהרבה תחומים. אנחנו מרשתים את המדינה בסייבר וכך נצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל ונקטין הפריפריה ונקרב אותה למרכז".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הסייברטק בת"א ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הסייברטק בת"א ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הסייברטק בת"א

נתניהו הוסיף, כי "יש שלוש בעיות גדולות שאנחנו חייבים לפתור. איך לוקחים את אלה שיש להם השכלה וממצים אותה ומשתמשים בה בצורה הטובה ביותר. איך התלמידים הצעירים בעלי הכישרון ימצו כישרון זה. כלכלת האינטרנט מאפשרת למצות כישרון זה. איך אנחנו מנסים לסייע גם לאלו שאין להם את הכישרון.

"אתגר שני הוא השינוי התרבותי הרצון למיידיות ולתגובה מיידית וזה לא איך שהם החיים עובדים אלא רק חלק מהחיים שעובדים. האינטרנט משנה את חיינו ואני לא בטוח שתמיד לטובה. יש לנו אתגר אמיתי עם הרצון לסיפוק מיידי.

"האתגר - להגן על הסייבר"

לדבריו, "האתגר השלישי הוא הגדול מכולם, והוא איך אנחנו מגינים על מרחב הסייבר שלנו. כיום כל מכשיר שנמצא לידינו ניתן לפריצה ולפגיעה ולחשיפה. האינטרנט של הדברים אומר שכל דבר ניתן לפריצה. מה שקורה היום הוא אתגר בסיסי לפרטיות. יש רצון לשקיפות אבל יש גם רצון לשמור פרטיות ואת הקניין הרוחני. השמירה על קדושת הפרטיות של חשבון הבנק שלנו גם היא בסכנה. עם הגידול באינטרנט זו בעיה בסיסית שאליה חייבים להתייחס. תמיד יהיו גופים ומדינות שינסו לערער את הפרטיות שלנו. אנחנו חייבים שיעמדו בראש סדר העדיפויות של חברות גופים וממשלות קביעת מדיניות להגנה ולשמירה על פרטיות".

נתניהו אמר כי "החלטנו לשים את כל המשאבים ביחד והקמנו משרד סייבר שבראשו עומד ד"ר אביתר מתניה. הרעיון שלנו היה לשים ביחד קונסורציום של כל זרועות האבטחה, היכולות האקדמאיות והמגזר העיסקי מתוך רצון להפוך את הקללה של בעיית האבטחה של האינטרנט לברכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
צודק בהחלט אבל יש בעיה שצריך לפתור, התאווה לאקזיטים
נתניהו חייב לתת דעתו לבעיה זו. כמות האקזיטים והשאיפה להגיע אליהם היא מכת המדינה. אין לתופעה הזו אח ורע בשום מדינה שבה מפתחים קניין רוחני. צריך להקשות על מכירת קניין רוחני מישראל ולעודד פיתוח עסקי מקומי של הסטארט אפים. ההתלהבות של הזרים להגיע לישראל אינה אהבת ציון אלא הרדיפה אחרי הקניין שנוצר כאן שאותו הם רוכשים בנזיד עדשים (אפילו שככותרת זה נראה הרבה כסף). נמשיך כך ובעתיד הלא רחוק ניזכר בהי טק כפי שזוטכרים היום את הטקסטיל, ההדרים , המים ואנרגיית השמש
שלמה גרינברג , הוד השרון  |  27.01.14
3.
ל-2, מזאת אומרת אי שיוון?? למה שאחד שלמד כל החיים ירוויח כמו נהג?
למה אחד שהשכיל כל חייו, שמכניס לפירמה שלו אלפי שקלים ביום ירוויח כמו שמרוויח פועל נהג או כל עבודה בעלת פיריון נמוך? ברור שצריך לעזור למרוויחי המשכורות הנמוכות ומי שלא מצליח לסגור את החודש אבל חבל שאתה לא חיי את המציאות, ידע זה כוח, אני מכיר המון אנשים שמגיעים היום למשכורת של 40-50-60 אלף בחודש בזכות עצמם, בזכות זה שהם הלכו למדו השכילו וחתרו תמיד להצלחה ולא הכירו אף אחד בשוק, אנשים שגדלו במקומות כמו רמלה ולוד ושהוריהם לא בכירים במשק, אנשים צריכים כבר להבין שככה זה עובד בעולם המודרני תלמד תצליח, תבחר לא ללמוד ולא לעשות שום דבר למענך תישא בתוצאות
סטודנט  |  27.01.14
2.
נתניהו תגביל את משכורות המגזר הפיננסי והמגזר הציבורי המושחתות של 40-50-60 אלף בחודש
מרבית אזרחי ישראל לא מגיעים לשכר מינימום וכל מיני ילדים שעוסקים בעושק עמלות או עושק דמי ניהול קרנות פנסיה מסתובבים במרצדסים. נתניהו אי אפשר להמשיך עם אי השוויון הכלכלי שנוצר במדינת ישראל. סייבר תמכור למשקיעים, אנחנו רוצים לגמור את החודש
מרויח 3,900 שקל כנהג.. היית חי מזה?  |  27.01.14