אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: גוגל וסמסונג משלבות זרועות צילום: בלומברג

מלחמת הפטנטים: גוגל וסמסונג משלבות זרועות

שתי החברות הגיעו להסכם רישוי הדדי של פטנטים למשך עשר שנים. כך, יוכלו שתי ענקיות המובייל להתמודד טוב יותר עם תביעות פטנטים מצד מתחרות כאפל, מיקרוסופט ואחרות

27.01.2014, 12:27 | עומר כביר

מחזקות את שיתוף הפעולה: ענקית הטכנולוגיה גוגל ויצרנית המכשירים הקוריאנית סמסונג חתמו על הסכם רישוי הדדי של פטנטנים לתקופה של עשר שנים – כך מסרו שתי החברות בהודעה משותפת שפרסמו אמש (א').

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות מחזיקות כל אחת במאגר של עשרות אלפי פטנטים, ולפי ההודעה ההסכם שנחתם יספק לכל אחת מהן זכות לשימוש גלובלי בפטנטים של עמיתתה, הן אלו הקיימים והן פטנטים חדשים שיתקבלו בתקופת ההסכם.

הגנה משופרת לסמסונג וגוגל, צילום: shutterstock הגנה משופרת לסמסונג וגוגל | צילום: shutterstock הגנה משופרת לסמסונג וגוגל, צילום: shutterstock

“אנחנו שמחים להיכנס להסכם רישוי הדדי עם שותפתנו סמסונג", אמר המשנה ליועץ המשפטי של גוגל בתחום הפטנטים, אלן לו, בהודעה לעיתונות. “באמצעות יצירת הסכמים מסוג זה, חברות יכולות להימנע מהליכים משפטיים ולהתמקד בחדשנות".

ראש מרכז הקניין הרוחני בסמסונג, ד"ר סיונגהו האן, הוסיף: “להסכם עם גוגל יש חשיבות גדולה בעבור תעשיית הטכנולוגיה. סמסונג וגול מראות לשאר התעשייה שאפשר להרוויח יותר משיתוף פעולה מאשר מסכסוכי פטנטים מיותרים".

למרות ההצהרות הבומבסטיות של נציגי גוגל וסמסונג, בפני עצמו יש להסכם השפעה קטנה בלבד על המאמצים לבלום את מלחמת הפטנטים ההרסנית שמתחוללת בימים אלו בעולם הטכנולוגיה. גוגל וסמסונג הן שותפות קרובות זה כמה שנים: הפיכתה של סמסונג ליצרנית הסלולר הגדולה בעולם התאפשרה במידה רבה בזכות סמטארפונים מבוססי האנדרואיד שלה, והפיכתה של אנדרואיד למערכת ההפעלה למובייל הנפוצה בעולם הסתייעה גם בזכות ההצלחה הרבה של סמארטפוני סמסונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות