אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מודה: האקרים פרצו לשרתינו, גנבו מסמכים חשאיים

מיקרוסופט מודה: האקרים פרצו לשרתינו, גנבו מסמכים חשאיים

הפורצים גנבו מסמכים רשמיים שקשורים לחקירות של רשויות בארה"ב נגד ענקית התוכנה. לפי מנהל חטיבת המחשוב המאובטח במיקרוסופט, הפריצה בוצעה לאחר חדירה לחשבונות של עובדי החברה ברשתות חברתיות

27.01.2014, 16:02 | נמרוד צוק
מה חיפשו ההאקרים שפרצו בסוף השבוע לחשבונות מייל ורשתות חברתיות של עובדים במיקרוסופט? לדברי החברה, מספר עובדים בחברה נפלו קורבן להתקפה, סיסמאות הגישה שלהם הגיעו לידי הפורצים - ומסמכים שקשורים בחקירות של רשויות אכיפת החוק נגנבו.

קראו עוד בכלכליסט

הפריצה נחשפה בפוסט שפרסם אדריאן הול, מנהל חטיבת המחשוב המאובטח בחברה. "אם נגלה שמידע על לקוחותינו נחשף במהלך הפריצה, ננקוט בצעדים הנדרשים", הצהיר הול וטען כי שנעשה במתקפה שימוש בטכניקת פישינג, טקטיקה שכיחה שפוגעת לעיתים קרובות בחברות.

מיקרוסופט מאשרת: שרתינו נפרצו, צילום: גלעד קוולרצ מיקרוסופט מאשרת: שרתינו נפרצו | צילום: גלעד קוולרצ'יק, shutterstock מיקרוסופט מאשרת: שרתינו נפרצו, צילום: גלעד קוולרצ

החברה נמנעה מלחשוף את היקף המסמכים שנגנבו או תוכנם המדויק וטרם הפנתה אצבע מאשימה אל גורמים שאחראים לה. ההתייחסות למסמכים שקשורים בחקירות פליליות, עם זאת, עשויה לרמז שמדובר במסמכים המתייחסים לפניות של גופים כגון ה-NSA למיקרוסופט בבקשה לקבלת מידע על משתמשים - נושא שהציב את החברה תחת ביקורת ציבורית לאחרונה, לצד חברות כמו גוגל, אפל ופייסבוק.

לאחרונה ספגה מיקרוסופט מתקפה מ"צבא סוריה הדיגיטלי" - קבוצת האקרים המזדהים עם כוחות האופוזיציה הסורית. הקבוצה השיגה בתחילת השנה את סיסמאות הכניסה לדף הפייסבוק, חשבון הטוויטר הרשמי והבלוג של סקייפ, ופרסמה הודעות הקוראות לשירות "להפסיק את הריגול אחר הציבור" ומסרים הקוראים לאנשים להמנע משימוש בשרותי המייל של מיקרוסופט, אאוטלוק והוטמייל, בטענה שהחברה עוקבת אחר התכתובות ו"מוכרת את המידע לממשלה". הפריצה התגלתה ותוקנה לאחר מספר דקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות