אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג תשלם לאריקסון כחצי מיליארד דולר צילום: בלומברג

מלחמת הפטנטים: סמסונג תשלם לאריקסון כחצי מיליארד דולר

הסכום הועבר לאריקסון במסגרת הסכם שמסיים מאבק פטנטים ביניהן בתחום המובייל והתקשורת. פרטי ההסכם טרם פורסמו, אך אריקסון טענה שבעקבותיו יצמח הרווח הנקי השנתי שלה ב-512 מיליון דולר

27.01.2014, 17:52 | עומר כביר

סמסונג חתמה על הסכם רישוי הדדי עם אריקסון בשווי מוערך של יותר חצי מיליארד דולר, שעתיד לשים קץ לסכסוכי הפטנטים בין החברות - כך הודיעו השתיים היום (ב').

קראו עוד בכלכליסט

פרטי ההסכם לא פורסמו במלואם, אך לדברי אריקסון השבדית הוא צפוי להגדיל את הכנסותיה ממכירות ברבעון הרביעי בכ-652 מיליון דולר - ואת הרווח הנקי שלה בכ-512 מיליון דולר. בנוסף, סמסונג צפויה להעביר סכומים נוספים לאריקסון לאורך תקופת ההסכם.

פטנטים שקשורים לטכנולוגיות מסכי מגע. מכשיר הנוט 3 של סמסונג פטנטים שקשורים לטכנולוגיות מסכי מגע. מכשיר הנוט 3 של סמסונג פטנטים שקשורים לטכנולוגיות מסכי מגע. מכשיר הנוט 3 של סמסונג

העסקה מסמנת את סיומו של סכסוך פטנטים גלובלי בין שתי החברות, במרכזו תביעה של אריקסון בגין שימוש ללא היתר בפטנטים בתחום מסכי המגע, יעילות תקשורת רשתות מובייל ושיפור איכות השמע בשיחות.

“אנחנו שמחים לבשר שהצלחנו להגיע להסכם הדדי והוגן עם סמסונג", אמר סמנכ"ל הקניין הרוחני של אריקסון, קאסים אלפאלי, בהודעה לעיתונות. “תמיד סברנו שתביעות משפטיות הן פתרון אחרון. ההסכם הזה מאפשר לנו להמשיך להתמקד בהבאת טכנולוגיות חדשות לשוק הגלובלי ובמתן תמריצים לממציאים לשתף את רעיונותיהם".

ההודעה על חתימת ההסכם התפרסמה אחרי שמוקדם יותר היום הודיעו סמסונג וגוגל על חתימת הסכם רישוי הדדי דומה, אם כי במקרה זה ללא העברת כספים מחברה אחת לשנייה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות