אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם לזוגות צעירים? מכרז הקרקעות בגליל ים נסגר במיליון שקל ליחידה צילום: עמית שעל

מתחם לזוגות צעירים? מכרז הקרקעות בגליל ים נסגר במיליון שקל ליחידה

המכרז כלל קרקעות ל- 75 דירות, מתוך למעלה מ-1,000 יחידות דיור שאושרו במסגרת תכנית הוד"לים. המשמעות היא שמחירי הדירות 4 חדרים ימכרו בכ-2 מיליון שקל לפחות

27.01.2014, 18:14 | דותן לוי

מכרז הקרקעות הראשון בגליל ים נסגר במחירי קרקעות גבוהים במיוחד המשקפים עלות קרקע ליחידה של כמיליון שקל (כולל פיתוח). המשמעות היא שזוגות צעירים לא יוכלו לרכוש דירות במקום שכן הערכות הן כי דירות 4 חדרים ימכרו במחירים של כ-2 מיליון שקל.

החברות הזוכות במתחם הן: קבוצת הורביץ יוכלמן (אשר זכתה במכרז ל-51 יח"ד במחיר של 52 מיליון שקל,ככל הנראה במסגרת קבוצת רכישה) וקבוצה של חברת אופק בטאן (אשר זכתה במכרז לקרקע המיועדת ל-24 יח"ד בתמורה ל-25.7 מיליון שקל). בשני המכרזים הכוללים יחד 75 יח"ד המחירים שהוצעו היו קרובים מאד להערכת השמאי הממשלתי. ההצעות הזוכות היו הגבוהות מבין 17 הצעות כלומר מרבית היזמים סברו כי המחיר הזוכה הוא גבוה מידי.

    

גליל ים, צילום: עמית שעל גליל ים | צילום: עמית שעל גליל ים, צילום: עמית שעל
תוכנית גליל ים תשתרע על שטח של כ-469 דונם ותיבנה סביב פארק מרכזי בשטח 210 דונם. תוכנית השכונה החדשה תכלול 20% יחידות קטנות. לפני למעלה משנה אישרה ועדת הדיור הלאומית (וד"ל) תוכנית נוספת שנמצאת על קרקעות גליל ים הכוללת כ-1,075 יחידות דיור כך שבסופו של דבר יבנו על הקרקעות הסמוכות לקיבוץ כ-4,000 יחידות דיור.

התוכנית כוללת הסכם עם הקיבוץ במסגרתו הוקצו לו 700 יחידות דיור, מהן 660 יחידות יצאו לשיווק על ידם. בשל שינוי המדיניות של משרד השיכון, 215 הדירות שתוכננו לצאת למכרז במסגרת מסלול מחיר למשתכן יצאו למכרז לדיור להשכרה אשר ייסגר באפריל 2014.

בתוך כך, במכרז נוסף שתוצאותיו פורסמו היום התקבלו 28 הצעות מתוך 117 מגישים לרכישת מגרשים בישוב היוקרתי עומר הסמוך לבאר שבע. המחירים הזוכים עמדו על 1-1.2 מיליון שקל למגרש של כחצי דונם כולל הוצאות פיתוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
רצועת החוף במערב חדרה היא רצועת החוף האחרונה לבנייה בישראל,חוף ים מרהיב באורך 7 ק"מ
חדרה עיר חוף מובילה בזכות חוף ים מרהיב באורך 7 ק"מ המשתרע מקיסריה ועד נחל חדרה בצפון ועד לשמורת טבע חוף גדור ומכמורת בדרום . לאורך החוף קיימים חופי רחצה , כפרי נופש, שמורת טבע מצוקי כורכר, כפר דייגים וחופים טבעיים . בחוף מתקיימות פעילויות ימיות מגוונות , חלקן באמצעות מועדוני גלישה ושיט הפועלים להנאת חובבי הים . מצפון לחוף חדרה נמצא חוף קיסריה בעל האווירה הקסומה והייחודית הנובעת מקרבתו לעיר העתיקה. פארק נחל חדרה ממוקם בצפון רצועת החוף ובשפך נחל חדרה . הפארק הנו פנינת חן מהיפות בארץ והוא כולל מדשאות , מבועי מים ייחודיים, שטחי קמפינג , מתחמי דיג, מסלולי טיול ועוד . בסמוך לפארק שופצה ושוקמה חוות חפציבה ההיסטורית המשתרעת על מאות דונמים ומהווה מוקד משיכה נוסף . פיתוח מערב חדרה רצועת החוף במערב חדרה היא רצועת החוף האחרונה לבנייה בישראל. באזור זה מתוכננת בנייה למגורים, מלונאות, טיילת ומסחר על פני כאלפיים דונם לאורך החוף קיימים ומתוכננים פרויקטים יוקרתיים לדירות נופש במתחמים על חוף הים דוגמת "כפר הים" המציע לתושבים שירותי ספא , בריכת שחייה , מסעדות וחוף רחצה פרטי כחלק מתכניתו לפיתוח חדרה, יזם ראש העיר הקמת תוכנית חדשה למערב חדרה. מתחם צפון-מערב חדרה משתרע על פני כ-2,000 דונם מצפון לגבעת אולגה ועד נחל חדרה, מכביש מספר שתיים ועד לים. במתחם מתוכננים 10,000 יחידות דיור יחד עם כ-1,400 חדרי מלון. הרובע היוקרתי יכלול טיילת באורך של כ-2.5 ק"מ, מבני ציבור, אלמנטים מסחריים ופארק. כיום מתבצע תהליך למיתוג מערב חדרה כקריית השכלה וחינוך ברמה גבוהה, כולל את בית-הספר הדמוקרטי "גבעול" שנפתח לפני שנתיים , בית ספר "מופת חופים" למצוינות במדעים ובמתמטיקה שנפתח השנה בשכונת עין הים בדרום מערב חדרה וכמובן הטכנודע –מרכז לחינוך מדעי טכנולגי שמושך אליו תלמידים ומבקרים מכל הארץ . כל אלה הם רק קצה המזלג של ההשקעה במערב חדרה, אשר אליהם יתווסף כעת גם השדרוג של החוף עצמו מבחינת מערך תאורה וגישה לנכים
יהל , עין הים , מערב חדרה  |  28.01.14
23.
לכל החצופים שצועקים "בכיינים לכו לגור בדימונה"
דירת 4 חדרים במגדל בהרצליה ב-2 מיליון, כאשר המחיר הסופי בטח יהיה 2.2-2.3 מיליון, למי זה מיועד בדיוק? ממתי הרצליה הפכה להיות למשפחות מהעשירון העליון בלבד? אנחנו מדברים על הרצליה! לא על תל-אביב/רמת-גן/גבעתיים. אני מבין שלפי ההיגיון שמשפחות מהעשירון התשיעי יעברו ליבנה ולחיפה, העשירות השמיני לבאר שבע והעשירונים התחתונים יותר יגורו בתוך קופסאות קרטון בדרום הנגב? המגיבים האלו החליקו על השכל בחשבם שדירה בהרצליה צריכה לעלות כ-400 משכורות חציוניות או יותר מאשר בשכונות הכי טובות של ברוקלין (בחישוב לפי מ"ר) או שהם לחילופין מגיבים בעלי אינטרס או מטעם משרדי יח"ץ.
מעמד ביניים  |  28.01.14
לכל התגובות