אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין אסר על מגדל להעסיק "שוברי שביתה" צילום: אוראל כהן

בית הדין אסר על מגדל להעסיק "שוברי שביתה"

בית הדין לעבודה קיבל בקשה של ההסתדרות לאסור על מגדל להעסיק עובדים במקום העובדים השובתים. מגדל החליפה את עו"ד נחום פינברג שהתפטר אתמול במשרד עו"ד אריאל שמר

27.01.2014, 18:40 | מיקי פלד
בית הדין לעבודה אסר על מגדל להעסיק עובדים במקום העובדים השובתים. השופט דורי ספיבק מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע כי מגדל לא תוכל לגייס עובדים חדשים ליחידות המושבתות. הצו יחול על כל עובד שלא עבד במגדל ב-24 לדצמבר, אז החלה ההסתדרות בעיצומים. במקרים בהם יש צורך בגיוס עובד חדש תצטרך מגדל לקבל את אישור בית הדין או את הסכמת ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי פנתה ההסתדרות לבית הדין בטענה כי מגדל שוכרת עובדים על מנת להחליף את אלו שנוקטים בעיצומים, כולל עובדי כח אדם במחלקות הדואר, העיקולים והכספים. במקרה אחד אף שכר מנהל דואר במגדל שני עובדים מחברת אליהו, חברת הביטוח שהקים בעלי מגדל הנוכחי, שלמה אליהו. בבית הדין טענה מגדל כי שני העובדים נשכרו על דעת המנהל וכי ברגע שההנהלה שמעה על כך היא הורתה להפסיק את העסקתם בחברת הביטוח. לטענת החברה, כל העובדים שגוייסו הם עובדים חדשים כחלק ממהלך גיוס כוח האדם השוטף ולא גוייסו כדי לשבור שביתה.

הפגנת עובדי מגדל. בית הדין לעבודה אסר על חברת הביטוח להעסיק עובדים במקום העובדים השובתים, צילום: אוראל כהן הפגנת עובדי מגדל. בית הדין לעבודה אסר על חברת הביטוח להעסיק עובדים במקום העובדים השובתים | צילום: אוראל כהן הפגנת עובדי מגדל. בית הדין לעבודה אסר על חברת הביטוח להעסיק עובדים במקום העובדים השובתים, צילום: אוראל כהן

היום המשיכו עובדי מגדל בהשבתה של שירות הלקוחות וקבלת הקהל במשרדי החברה, ביחידת הטכנולוגיה, במטה כספים ויחידת תפעול תשלומי גמלא ומקפת. עילת העיצומים היא סירובו של בעלי מגדל, שלמה אליהו, להכיר בוועד העובדים בחברה. לטענת אליהו ומגדל, ההסתדרות לא הוכיחה כי יש בידיה טפסים של מעל שליש מעובדי מגדל, כפי שדורש החוק.

את מגדל ייצגה בדיון עו"ד ורד גרטל ממשרד עו"ד אריאל שמר, זאת לאחר שעו"ד נחום פינברג שייצג את מגדל עד אתמול התפטר במפתיע. על פי הערכות, ההתפטרות היא על רקע חילוקי דעות בנוגע להמשך הקו הנוקשה של מגדל כלפי ועד העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מגדל
אדון אליהו אתה כבעל בית במגדל. מה אתה מצפה מהמבוטחים שלך?שאתה תאסור התארגנות אבל מצד אתה ממנה את כל הילדים שלך כמנהלים בכירים. האם אתה חושב שזה בסדר. אני כמבוטח שלך במקפת וביטוח מנהלים אמור להאמין לך. אני לא בטוח שבגיל 67 אני אקבל ממך פנסיה. כי זה ממש לא מעניין אותך. מה שמעניין אותך זה הילדים שלך על חשבוננו. אני תקווה שהילדים שלך באמת מחוננים בניהול.
גביג  |  27.01.14