אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של כלל פיננסים יכנסו אסיפה דחופה; ישקלו צעדים לשמירת זכויותיהם צילום: עמית שעל

מחזיקי האג"ח של כלל פיננסים יכנסו אסיפה דחופה; ישקלו צעדים לשמירת זכויותיהם

האסיפה תתכנס בשבוע הבא בעקבות רכישת השלד הבורסאי של בית ההשקעות על ידי היזמית רות שפייזר, שבכוונתה להשתמש בכספי המחזיקים לצורך הקמת פרויקט נדל"ן שאפתני בתל אביב

28.01.2014, 13:33 | רחלי בינדמן

מחזיקי האג"ח של בית ההשקעות כלל פיננסים פנו היום (ג') לחברת הרמטיק נאמנויות, נאמן האג"ח, בדרישה לכנס בדחיפות אסיפת מחזיקים כדי לדון בהתפתחויות האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לאחר שאתמול הציגה הרוכשת של השלד הבורסאי של כלל פיננסים, רות שפייזר, את התוכנית העסקית שלה, הכוללת שימוש ב-200 מיליון השקל של כספי המחזיקים השוכבים בקופת החברה לצורך מימון פרויקט נדל"ן שאפתני ברחוב נחלת בנימין בתל אביב, שאותו היא מנסה לקדם כ-25 שנה - אך ללא הצלחה.

רות שפייזר. בשוק ההון ספקנים לגבי תוכניותיה, צילום: עמית שעל רות שפייזר. בשוק ההון ספקנים לגבי תוכניותיה | צילום: עמית שעל רות שפייזר. בשוק ההון ספקנים לגבי תוכניותיה, צילום: עמית שעל

לבקשת המחזיקים הודיע הנאמן על כינוס האסיפה, שתיערך ביום רביעי בשבוע הבא בשעה 15:00 במשרדי הנאמן ובה ישקלו המחזיקים את צעדיהם, לרבות נקיטת צעדים משפטיים לעמידה על זכויותיהם.

כלל פיננסים מציעה למחזיקים למכור את אחזקותיהם בתמורה לערכי האג"ח שלהם אם הם לא רוצים להישאר תחת הבעלות החדשה של שפייזר. ואולם מדובר במחיר הנמוך מהמחיר שבו האג"ח נסחרת בכמה אחוזים ואין בכוונת המחזיקים להסכים לכך.

שפייזר מציעה מצדה תוספת ריבית של רבע אחוז, לצד העברת שליש מהחוב להפקדה בנאמנות, וכן מתן התחייבות למספר אמות מידה פיננסיות כולל הגבלת יחסי מינוף. אלא שבשוק ההון ספקנים לגבי שפייזר ותוכניותיה, לאחר רצף הכישלונות שנחלה והעימותים המשפטיים שאליהם הגיעה בשנים האחרונות סביב הפרויקט ברחוב נחלת בנימין.

המחזיקים צפויים לדרוש אחת משתי חלופות - למכור את האג"ח בחזרה לכלל פיננסים במחיר בהן הן נסחרות היום, ולחלופין לדרוש משפייזר ביטחונות חזקים על מרבית החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות