אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה יכריז על העלאת שכר המינימום ל-2 מיליון עובדי הקבלן הפדרליים צילום: בלומברג

אובמה יכריז על העלאת שכר המינימום ל-2 מיליון עובדי הקבלן הפדרליים

הנשיא האמריקאי צפוי להודיע כי בכוונתו לחתום על צו מנהלי להעלאת שכר המינמום מ-7.25 ל-10.10 דולר לשעה. המהלך ייכנס לתוקף רק ב-2015 ורק בתחילת חוזים חדשים

28.01.2014, 14:14 | שירות כלכליסט
נשיא ארצות הברית ברק אובמה מתכוון להכריז היום (ג') בנאום מצב האומה כי הוא מתכוון לחתום על צו מנהלי להעלאת שכר המינימום לעובדי הקבלן של הממשל מ-7.25 ל-10.10 דולר לשעה, ובכך ייענה לדרישות של מחוקקים ואיגודים ליברלים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההערכות, כ-2 מיליון אמריקאים עובדים באמצעות חוזי קבלן פדרליים, אך העובדים שירוויחו את שכר במינימום מייצגים רק אחוז קטן מהמספר הכולל. הפעולה של אובמה תיכנס לתוקף רק ב-2015, ורק בתחילת חוזים חדשים.

ברק אובמה בבית הלבן. "המהלך יפחית את התחלופה ויגביר את פריון העבודה", צילום: בלומברג ברק אובמה בבית הלבן. "המהלך יפחית את התחלופה ויגביר את פריון העבודה" | צילום: בלומברג ברק אובמה בבית הלבן. "המהלך יפחית את התחלופה ויגביר את פריון העבודה", צילום: בלומברג

אובמה צפוי גם לחזור על קריאתו לקונגרס להעביר חוק להעלאת שכר המינימום הפדרלי לכלל העובדים מ-7.25 ל-10.10 דולר לשעה עד 2015. "האמריקאים החרוצים - כולל שרתים ועובדי בניין - שיעבדו על חוזי קבלן פדרליים חדשים ירוויחו מהצו המנהלי", נמסר מהבית הלבן. "העובדים החרוצים שירוויחו מהצו המנהלי כוללים עובדים בבסיסים צבאיים ששוטפים כלים, מגישים אוכל ועושים כביסה".

בבית הלבן טענו כי העלאת שכר המינימום תוביל לצמיחה במוראל, תפחית את שיעורי התחלופה ותגביר את פריון העבודה. עוד טענו כי סוכנויות הממשל יוכלו לעמוד בהעלאה כיוון שרק עובדים על חוזים חדשים יהיו זכאים לתוספת.

סקר מטעם פרויקט חוק התעסוקה הלאומי (the National Employment Law Project ), שנערך בקרב עובדי קבלן המייצרים מדי צבא ומספקים שירותי מזון וגינון, מצא כי 75% מהם מרוויחים פחות מ-10 דולר לשעה, ו-14% זכאים לתלושי מזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות