אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל תעמיד לדין את סנדרו רוסיי? צילום: איי אף פי

ברזיל תעמיד לדין את סנדרו רוסיי?

לפי דיווחים בברזיל, נשיא ברצלונה לשעבר יישלח ל-8 שמונה שנות מאסר אם יורשע בקבלה לא חוקית של כספים מסדרה של משחקי ידידות

28.01.2014, 17:17 | שירות כלכליסט

סנדרו רוסיי, שהתפטר בדרמטיות בשבוע שעבר מתפקידו כנשיא ברצלונה, על רקע חקירה סביב החתמתו בשנה שעברה של החלוץ הברזילאי ניימאר, עדיין עומד בפני האשמות כי הרוויח באופן לא חוקי ממשחקי ידידות שבהם היתה מעורבת הנבחרת הברזילאית. 

קראו עוד בכלכליסט

ריקרדו טשיירה. יפיל את רוסיי?, צילום: רויטרס ריקרדו טשיירה. יפיל את רוסיי? | צילום: רויטרס ריקרדו טשיירה. יפיל את רוסיי?, צילום: רויטרס

על פי דיווחים בברזיל, רסיי יעמוד בפני שמונה שנות מאסר במידה ויימצא אשם בקבלה לא חוקית של כספים מסדרה של משחקי ידידות, שהתקיימו לקראת המונדיאל המתקרב, כולל משחק נגד פורטוגל ב-2008. לפי הדיווחים, התובעים הציבוריים מבקשים מרוסיי לשלם בחזרה 3 מיליון דולר, שמופקדים בחברה בשם אילנטו מרקטינג (Ailanto Marketing), שהוא נחשב לבעלים שלה. בשנה שעברה התובעים טענו כי לא התקיים מכרז רשמי לזכויות, ונעשה שימוש במסמך מזויף כדי להבטיח את העסקה.

המשחק נגד פורטוגל היא אחד מבין מספר משחקי ידידות, שבהם היה מעורב לפי החשד רוסיי. באותה תקופה עמד בראש הכדורגל הברזילאי חברו ושותפו לעסקים ריקרדו טשיירה. רוסיי, בכיר לשעבר בנייקי, מכחיש התנהגות לא הולמת ביחסיו עם טשיירה, שבעצמו נחשב לאחד הכוחות החזקים ביותר בכדורגל, אולם נאלץ לפרוש במרץ 2012 הן מהתאחדות הכדורגל של ברזיל והן מהוועדה המארגנת של המונדיאל. הוא אמנם טען כי פרש מסיבות בריאותיות , אך הוא עמד במרכז מספר חקירות שחיתות בברזיל, שהיו קשורות להעלמות מס והלבנות הון.

הוא היה מעורב גם בפרשת ISL הידועה לשמצה. דו"ח התובע השוויצרי חשף שבמהלך כהונתו בוועד הפועל של פיפ"א, טשיירה והחותן שלו, נשיא פיפ"א לשעבר ז'ואאו האבלנז', קיבלו שוחד של יותר מ-41 מיליון דולר בקשר להענקת זכויות השיווק של המונדיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות