אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: הפרלמנט קרא למלכה לקצץ בהוצאות הארמון צילום: איי אף פי

בריטניה: הפרלמנט קרא למלכה לקצץ בהוצאות הארמון

על רקע הכרזת הממשלה על סבב קיצוצים חדש בתקציב המדינה, פורסם כי בית המלוכה הבריטי הוציא בשנתיים האחרונות 55 מיליון ליש"ט - חריגה של 3.8 מיליון ליש"ט

29.01.2014, 16:18 | שירות כלכליסט

הפרלמנט הבריטי פרסם הודעה שבה מתח ביקורת על ההתנהלות הפיננסית של משפחת המלוכה. כך דיווח היום (ד') אתר CNN. הפרלמנט קורא למשק הבית המלכותי לקצץ בהוצאות ולשפר את ניהול התקציב."הוצאותיה של המלכה לא נסקרו על ידי משק הבית ומשרד האוצר, האחראי לפיקוח האפקטיבי על התכנון ועל הניהול התקציבי של משק הבית המלכותי", אמרה חברת הפרלמנט מרגרט הודג'. 

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח שפורסם אתמול נכתב כי משק הבית המלכותי הוציא בשנים 2013-2012 כ-55 מיליון ליש"ט ובכך חרג מתקציבו בכ-3.8 מיליון ליש"ט. חריגה זו אילצה את משק הבית לעשות שימוש ברזרבות הכספיות שלו. המחוקקים קראו לארמון בקינגהם למצוא דרכים לייעל את הוצאותיו ולשפר את שימור נכסיה ההיסטוריים.

מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, ובעלה, הנסיך פיליפ. "הוצאותיה לא נסקרו על ידי משרד האוצר", צילום: בלומברג מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, ובעלה, הנסיך פיליפ. "הוצאותיה לא נסקרו על ידי משרד האוצר" | צילום: בלומברג מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, ובעלה, הנסיך פיליפ. "הוצאותיה לא נסקרו על ידי משרד האוצר", צילום: בלומברג

"במרץ 2012, נקבע כי 39% מהמבנים ההיסטוריים בחזקת משפחת המלוכה הם מתחת למה שמשק הבית המלכותי קבע כמצב מתקבל על הדעת" אמרה הודג'. "כעת סביר שהמצב יהיה גרוע אך יותר וכמה מהנכסים הם במצב מסוכן או ירוד".

הביקורת מגיעה בשעה שהאזרח הבריטי הממוצע מתמודד עם צעדי הצנע שנכפו על המדינה כדי לצמצם את הגירעון התקציבי.

בתחילת החודש הכריזה הממשלה על סבב חדש של קיצוצים תקציביים, במטרה לחתוך את ההוצאה הציבורית בכ-100 מיליארד ליש"ט בתוך ארבע השנים הקרובות. כמחצית מהקיצוצים יהיו בתוכניות רווחה ממשלתיות - מהלך שיגביר את הלחץ על אוכלוסייתה החלשה של המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות