אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירת הברבור של ברננקי: הפחית רכישות האג"ח בעוד 10 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

שירת הברבור של ברננקי: הפחית רכישות האג"ח בעוד 10 מיליארד דולר

ההפחתה - בהתאם לציפיות האנליסטים. כעת יעמוד קצב הרכישות החודשי של הבנק המרכזי האמריקאי על 65 מיליארד דולר. הפד: "סימנים של התאוששות בשוק העבודה"; מדובר בהחלטה האחרונה של בן ברננקי בתפקיד יו"ר הפד שיפנה את מקומו לג'נט ילן בסיום החודש

29.01.2014, 21:01 | שי סלינס

הפדרל ריזרב האמריקאי, הודיע היום (ד') על ביצוע שלב נוסף בצמצום התוכנית לרכישות חודשיות של איגרות חוב, שקיבלה את השם הקלה כמותית. הפד החליט - כפי שצפו האנליסטים - להפחית את קצב רכישות האג"ח החודשיות ב-10 מיליארד דולר ל-65 מיליארד דולר, על רקע שיפור בכלכלה העולמית ושוק העבודה האמריקאי. 

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה מגיעה בתום ישיבה בת יומיים של הוועדה המוניטריות של הפד, בה הוחלט גם להותיר את הריבית ברמה מינימלית של 0%-0.25%. מדובר בהחלטה האחרונה של בן ברננקי - שמסיים החודש את תפקידו כיו"ר הפד.

למרות דו"ח התעסוקה החלש לדצמבר, בפד קובעים כי "שוק העבודה בארה"ב מראה סימנים של התייצבות והמשך מגמת ההתאוששות". לפיכך, הוסיף הבנק, "החלטנו להמשיך ברכישת האג"ח החודשית בקצב של 65 מיליארד דולר בחודש - 35 באג"ח ממשלתיות ו-30 מיליארד דולר באג"ח מגובי משכנתאות", נמסר בהודעת הפד. עוד עולה מהודעת הבנק המרכי כי "הוצאות הצרכנים והשקעות העסקים גדלו בקצב מהיר יותר בחודשים האחרונים".

בחודש שעבר החליט הבנק המרכזי של ארה"ב להפחית את קצב רכישות האג"ח החודשי מ-85 ל-75 מיליארד דולר, זאת, לאחר כשנה לאחר השקת החלק השלישי של תוכנית ההקלה הכמותית (QE3).

בן ברננקי, צילום: mct בן ברננקי | צילום: mct בן ברננקי, צילום: mct

ההחלטה של הפד מגיעה לאחר שבשבוע האחרון מצאו עצמן הכלכלות המתעוררות במעין "תקופת ביניים" כלכלית: בשבוע שעבר התפרסמו נתונים שהעידו על התכווצות מגזר הייצור בסין, שוק הייצוא הגדול ביותר של המדינות הללו; אתמול החלה התכנסות הפדרל ריזרב האמריקאי, שצפוי היה להודיע על צמצום נוסף של תוכנית ההקלה הכמותית - צעד שמוריד מהאטרקטיביות של השווקים המתעוררים בעיני המשקיעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
3 צודק לחלוטין ......אלוהים שבו הם בוטחים לא שוהה בשטחם ולא מחזיק את מטבעה
כלומר בן האלוהים אינו בארצות הברית ואינו מחזיק מטבעה ארצות הברית טעתה בענקקקק שתמכה בציונים וביהודים מה שאלוהים ובנו שונאים !!!! ארצות הברית הכריזה את לחימה נגד אלוהים ובנו ועמו העם האיראני השיעה חיזבאללה דיי עם הסנקציות !!!!!במיידי!!!!!!
המשיח האיראני  |  30.01.14
2.
אירוע בעל משמעות - אבן דרך חשובה לעשור הקרוב
יש במהלך האחרון של ברננקי רמז עבות לבאות - המדיניות המוניטרית משנה כיוון. הפד סוף סוף הבין שעליו לסובב את הספינה של ריבית אפסית לאורך שנים והחזקה מלאכותית של השוק. המשמעות מדי פעם עסקים יכנסו לקריז, אך מדובר בתהליך גמילה חיובי לשווקים. לגבינו, זה אומר שכיוון הריבית בטווח הבינוני ארוך הוא מעלה, על כל המשמעויות של זה.
לביא  |  29.01.14