אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור יכול להגיש מועמדות לדח"צ בבורסה צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

הציבור יכול להגיש מועמדות לדח"צ בבורסה

הוועדה לאיתור דירקטורים חיצוניים של הבורסה תיפתח לראשונה לציבור הרחב בראשות השופט בדימוס אורי גורן. הדרישות: מעל גיל 30, עם תואר שני וניסיון

30.01.2014, 08:15 | רחלי בינדמן ואסף גילעם

הדרך לכיסא סביב שולחן דירקטוריון הבורסה נפתחת לציבור. ל"כלכליסט" נודע כי הוועדה לאיתור דירקטורים חיצוניים של הבורסה תיפתח לראשונה לציבור הרחב. 

קראו עוד בכלכליסט

בראש הוועדה עומד השופט בדימוס אורי גורן שמונה על ידי שרת המשפטים לבני. הועדה תקבל פניות ממועמדים עד 20 בפברואר. הוועדה דומה בהרכבה לועדה הבוחנת מועמדים לכהונה כדירקטורים בתאגידים בנקאיים.

בראש הוועדה עומד שופט בדימוס, וחברים בה אנשי משק וכלכלה או אנשי סגל אקדמי בכיר. כך יוצא שמלבד גורן, יכהנו בוועדה יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר, ממלא מקום יו"ר הבורסה, ד"ר רון מלכא, ואשר טישלר, דקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל־אביב.

כיום מכהנים בדירקטוריון הבורסה שבעה דירקטורים חיצוניים, מתוכם אחד הממונה על ידי בנק ישראל ואחד על ידי האוצר. חמשת הדירקטורים הנוספים הנם לינדה בן שושן המכהנת בתפקיד מאוקטובר 2009, ברכה ליטבק המכהנת ממרץ 2011, יצחק חלמיש ההמכהן החל מדצמבר 2012, גתית גוברמן ההמכהנת החל מדצמבר 2010 וד"ר מלכא הותיק ביותר, המכהן מאז נובמבר 2008. המינוי לתפקיד דירקטור הנו לשנתיים, וניתן לחדשו עוד פעמיים, כך שדח"צ יכול לכהן בתפקיד כשש שנים.

שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן שמואל האוזר | צילום: אוראל כהן שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן

הדרישות למועמד לדח"צ בבורסה כפי שהגיעו לידי "כלכליסט" הן כי יהיה בן 30 לפחות, בעל היכרות עמוקה עם שוק ההון. המועמד נדרש לתואר שני לפחות בכלכלה, מינהל עסקים, משפטים, חשבונאות או מינהל ציבורי. המועמד צריך להיות בעל ניסיון של שמונה שנים לפחות בתפקיד בכיר "בניהול העסקי של תאגיד בעל היקף עסקים משמעותי", כהונה ציבורית בכירה או בתפקיד באקדמיה בתחומים הרלבנטיים.

הוועדה הודיעה כי דירקטור חיצוני בבורסה לא יהיה חבר בורסה, בעל עניין בו או עובד, או קשור לחבר בורסה בדרך כלשהי. גם בעלי עניין בחברה ציבורית הנסחרת בבורסה לא יוכלו לכהן בתפקיד. הוועדה שומרת לעצמה את הזכות לפנות לאנשים נוספים ולבקשם להגיש מועמדות.

פתיחת התפקיד לציבור דומה למהלך שהחל בו שר האוצר יאיר לפיד בסוף השנה שעברה. בתחילת נובמבר הודיע לפיד ומנהל רשות החברות אורי יוגב על רפורמה בחברות הממשלתיות שכללה הקמת מאגר של דירקטורים לחברות הממשלתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות