אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופו של ה"ארזתם לבד"? מחצית מעובדי הבידוק בנתב"ג יוחלפו במכונות צילום: שאול גולן

סופו של ה"ארזתם לבד"? מחצית מעובדי הבידוק בנתב"ג יוחלפו במכונות

רשות שדות התעופה מתכוונת לעבור החל משנת 2015 למערכי תשאול נוסעים ובדיקת מזוודות ממוחשבים, שתסווג את הנוסעים לפי רמות סיכון

30.01.2014, 08:18 | גיל קליאן

עכשיו זה רשמי - רשות שדות התעופה קבעה את שנת 2015 כתאריך היעד להפעלת מסלול בידוק וצ'ק־אין אוטומטי מלא מההגעה לטיסה, דרך מסירת המזוודה ועד בחירת המושב והעלייה למטוס.

קראו עוד בכלכליסט

תהליך זה יסתמך על מערכות חדשות שהתקינה הרשות בנתב"ג, אשר זכו לביקורת מצד מבקר המדינה בדו"ח האחרון שפרסם. המבקר יוסף שפירא קבע כי הרשות השקיעה 26 מיליון שקל במערכת קודמת, ולאחר מכן גנזה אותה.

נתב"ג. מכונות במקום בני אדם, צילום: צביקה טישלר נתב"ג. מכונות במקום בני אדם | צילום: צביקה טישלר נתב"ג. מכונות במקום בני אדם, צילום: צביקה טישלר

ברשות מתכננים להציב מערכת שתחליף את התשאול הפרונטלי בתשאול אוטומטי, כך שנוסעים כבר לא יזכו לשמוע את השאלה הבלתי נמנעת "ארזת לבד?". מערכת זו תפעל לצד מערכת בידוק הכבודה החדשה בשדה, שתסווג את הנוסעים לפי רמות סיכון ותבדוק בצורה מדוקדקת יותר מזוודות של נוסעים חשודים, ללא ידיעתם. למערכות אלה יצטרפו גם עמדות צ'ק־אין אוטומטי, שכמה מהן כבר מוצבות בשדה ומאפשרות לנוסע לבחור את מקום הישיבה במטוס.

לפי הערכות, המעבר לבידוק אוטומטי יוביל לקיצוץ של כ־50% במספר המועסקים על ידי הרשות בהליכי הבידוק. ברשות סירבו לומר כמה עובדים מועסקים בהליך זה, וכן סירבו לפרט מהי העלות הצפויה של המערכות החדשות.

במקביל הודיעה הרשות על מהלך נוסף להפחתת העומס בנתב"ג - פתיחת טרמינל 1 לכל חברות התעופה. עד כה שימש הטרמינל חברות לואו קוסט בלבד.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה יעשו עכשיו כל קרובי המשפחה של הועד
אני יודע שרוב הבודקים הם צעירים אחרי צבא, אבל בכל זאת כל קיצוץ בעובדים של ארגון עלוב כמו רשות שדות התעופה הוא מבורך ויפחית את השחיתות שם. מתי כבר גם המזוודות יהיו אוטומטיות, צ'ק אין(מה הם כבר רושמים שם במשך שעה עד שנותנים את הכרטיס..) , המכס שזה בכלל דבר מיותר לדעתי(כמה כסף כבר חוסכים למדינה אם אנשים יביאו בתיק איזה 3 מחשבים). תכלס יש שם המון אנשים שעושים עבודה מכנית ומיותרת לחלוטין.
קרוב משפחה , לוד  |  30.01.14
לכל התגובות