אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חשפה את Paper, אפליקציה לקריאת חדשות

פייסבוק חשפה את Paper, אפליקציה לקריאת חדשות

האפליקציה החדשה תאפשר להגדיר נושאים ולקבל עדכוני חדשות בתצורת תמונות, בדומה לפליפבורד. היא תושק בשבוע הבא למכשירי האייפון והאייפד - ותהיה סנונית ראשונה לסדרת אפליקציות עצמאיות של הרשת החברתית

30.01.2014, 14:33 | ניצן סדן

פייסבוק הודיעה היום על השקת Paper, אפליקציית קריאת חדשות ייעודית, בשלב זה לאייפון בלבד. האפליקציה שואבת חדשות מאתרים שהגדיר המשתמש ומציגה אותן בתצורת תמונות. משתמשים יכולים גם להתחבר לרשימות אתרים שמציעה פייסבוק, לפי נושאים כמו כלכלה, טכנולוגיה, ספורט ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

הקונספט של פייפר כמעט זהה לשל פליפבורד, אפליקציית חדשות פופולרית. כניסת פייסבוק לתחום צפויה לפגוע באפליקציה הוותיקה, שהושקה עוד ב-2010, משום שכיום יש לה יכולת סנכרון עם הרשת החברתית לצריכת תכנים - יכולת שפייסבוק עשויה לחסום.

האפליקציה תושק רשמית בשלישי בפברואר. עדיין לא ידוע מתי תהיה זמינה גם למכשירי אנדרואיד.

בראיון לבלומברג, אמר מארק צוקרברג כי מדובר בראשונה מתוך שורת אפליקציות שיעמדו בפני עצמן ולא יהיו גרסת מובייל של אחד משירותי הרשת החברתית. סדרת האפליקציות החדשות יושקו תחת יוזמה בשל Facebook Creative Labs.

"האפליקציה הראשונה, פייפר, כלל אינה דומה למוצרי פייסבוק אחרים. אם פייסבוק היא העיתון החברתי המקוון של הרשת, פייפר שואפת להיות מגזין – עם תמונות, עדכוני חברים ומאמרים ששותפו שיוצגו כולם בפריסה רחבה", אמר צוקרברג. "הסיפורים שיוצגו ייבחרו במידה רבה לפי הלייקים שקיבלו באתר, עם צוות של עורכים שיבטיחו שהסיפורים יגיעו מהמקורות הנכונים".

לדברי צוקרברג, לאפליקציה יש כמה תכונות ממשק מעניינות, כמו היכולת להטות את הסמארטפון לצדדים כדי לנוע בין חלקי תמונה שונים (תכונה דומה לתצורת הגלריה של מכשירי סמסונג ישנים).

"אנו סבורים שיש דרכים רבות בהן אנשים רוצים לשתף מידע ושלדחוס את כולן אל תוך אפליקציה כחולה אחת לא תהיה הבחירה הנכונה בעתיד". הוסיף צוקרברג.

אפליקציית פייסבוק Paper אפליקציית פייסבוק Paper אפליקציית פייסבוק Paper

את פיתוח האפליקציה מוביל סגן הנשיא לפיתוח מוצר, כריס קוקס. מנכ”ל ומייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, מפקח מקרוב על העבודה. הפרויקט, שמכונה בפייסבוק The Reader Project, יצא לדרך לפני כמה שנים כשהמטרה המקורית הייתה לעצב מחדש את הפיד עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות