אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינגה הודיעה על הרכישה הגדולה בתולדותיה ועל פיטורי 15% מהעובדים

זינגה הודיעה על הרכישה הגדולה בתולדותיה ועל פיטורי 15% מהעובדים

החברה תרכוש את NaturalMotion תמורת 527 מיליון דולר; בתגובה לכך זינקה מניית זינגה ב-19% במסחר המאוחר

30.01.2014, 23:59 | שירות כלכליסט

חברת זינגה הודיעה הלילה (ו') על ביצוע הרכישה הגדולה בתולדותיה - היא תשקיע 527 מיליון דולר במזומן לרכישת חברת NaturalMotion, העוסקת בפיתוח משחקי וידאו ואנימציה לטלפונים ניידים. במקביל הודיעה החברה על פיטורי 15% מעובדיה.  כתוצאה מכך מקווים בחברה שיוכלו לחסוך עד 35 מיליון דולר לפני מס השנה. 

המטרה ברכישת NaturalMotion היא להגביר את נוכחותה בתחום המשחקים בטלפונים ניידים. בתגובה לכך זינקה מניית זינגה ב-19% במסחר המאוחר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

חברת המשחקים עורכת גל פיטורים בפעם השלישית בתוך שנתיים, והפעם ייאצלו 314 עובדים ללכת הביתה. מדובר בעיקר בדרגי ההנהלה, התמיכה והשירותים של החברה.

המנכ"ל דון מאטריק אמר שצעדים אלה מאפשרים לזינגה גישה לטכנולוגיות חשובות ומציבים את החברה בגודל הראוי לה. "הצמיחה בתחום המובייל, בדגש על סמארטפונים וטאבלטים, היא משמעותית מאוד", אמר, "אנו סבורים שנגיע לתוצאות טובות יותר עם צוותים קטנים יותר".

זינגה מפטרת עובדים ומדווחת על הפסדים על רקע העדפת הצרכנים לשחק במכשירי הסמארטפון והטאבלט שלהם. ההצלחות הגדולות של החברה כמו פארמוויל ומאפיה וורס, שוחקו בעיקר על מחשבים שולחניים וניידים. על ידי רכישת NaturalMotion, מקווים בחברה לחזק את תחום המשחקים למכשירים ניידים לפיצוי על ההידרדרות בעסקי הליבה. קינג, יצרנית המשחק הפופולארי קנדי קראש, החליפה את זינגה כיצרנית המובילה של משחקים לפייסבוק. זהו לא גל הפיטורים הראשון של החברה. ביוני היא קיצצה 18% מכוח העבודה שלה.

עוד דיווחה החברה אתמול כי ההפסדים ברבעון הרביעי עמדו על 25.2 מיליון דולר, שהם 3 סנט למניה, זאת לעומת הפסד של 48.6 מיליון דולר, שהם 6 סנט למניה בשלושת החודשים הקודמים. צפי האנליסטים עמד על הפסד של 4 סנט למניה. המכירות צנחו ב-43% ל-176.4 מיליון דולר, בעוד שהתחזיות ציפו למכירות בגובה 183.5 מיליון דולר.

עבור הרבעון הנוכחי, בחברה מעריכים כי ההפסד ינוע בין 49-56 מיליון דולר, או 6-7 סנט למניה, והמכירות ינועו בין 155-165 מיליון דולר. הנתונים כוללים את התוצאות של NaturalMotion.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות