אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האבטלה בגוש היורו בדצמבר - 12%; האינפלציה בינואר ירדה ל-0.7% צילום: בלומברג

האבטלה בגוש היורו בדצמבר - 12%; האינפלציה בינואר ירדה ל-0.7%

בדצמבר צנח מספר המובטלים בגוש היורו ב-129 אלף איש - הירידה החדה ביותר מאז אפריל 2007; האינפלציה ירדה לעומת 0.8% בדצמבר - מתחת ליעד של 2% שהציב הבנק האירופי המרכזי

31.01.2014, 12:43 | שירו כלכליסט

האינפלציה בגוש היורו נפלה בינואר ל-0.7%, זאת לעומת 0.8% בדצמבר - מתחת ליעד של 2% שהציב הבנק האירופי המרכזי. הירידה המפתיעה, שנובעת מנפילה במחירי האנרגיה, מגבירה את הלחץ שמופעל על הבנק המרכזי לפעול נגד הנטייה לדפלציה. תחזיות האנליסטים ציפו שהאינפלציה תעמוד על 0.9%.

בנוסף, לפי לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של האיחוד האירופי, בדצמבר ירד מספר המובטלים בגוש היורו ב-129 אלף איש - הירידה החדה ביותר מאז אפריל 2007. שיעור האבטלה נותר על 12%, לאחר שבספטמבר טיפס שיעור האבטלה לשיא של 12.1%.

מובטלים בספרד, צילום: בלומברג מובטלים בספרד | צילום: בלומברג מובטלים בספרד, צילום: בלומברג

הכלכלנים מודאגים מכך שחששות הדפלציה יפגעו בהתאוששות הכלכלית השברירית בגוש היורו, ולפיכך ההערכות הן שהבנק המרכזי ייאלץ להוריד אף יותר את הריבית או להשיק צעדי מדיניות לא קונבנציונאליים. קובעי המדיניות נפגשים בשבוע הבא.

מחירי האנרגיה נפלו ב-1.2%, לאחר שבדצמבר נותרו ללא שינוי. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה, המזון, האלכוהול והטבק, שנחשבים נוטים לתנודיות, טיפס ל-0.8% מ-0.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות