אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צפו ואל תמצמצו: בן 17 שובר את שיא העולם בקובייה הונגרית

מאטס ואלק, נער הולנדי, הצליח לפתור את הקובייה ההונגרית בזמן בלתי נתפס של פחות מ-6 שניות. איך הוא עשה זאת?

01.02.2014, 22:15 | שירות כלכליסט

אי שם בעולם ישנו מישהו היכול לפתור את משחק הקובייה ההונגרית בתוך פחות מ-6 שניות - שמו מאטס ואלק. כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר. ואלק, נער הולנדי בן 17, מחזיק כיום בשיא העולם בפתרון המהיר ביותר לקובייה ההונגרית - 5.55 שניות.

עם זאת, יש לתת את הכבוד הראוי לנער אוסטרי בשם פליקס זמדגס - אם ואלק מחזיק בשיא פתרון יחיד הרי שזמדגס מחזיק בשיא הנוכחי לזמן הממוצע לפתרון קובייה הונגרית. הוא גם מחזיק בתואר הרשמי של אלוף העולם בקובייה הונגרית לאחר שזכה בתחרות הרשמית ב-2013 בלאס וגאס. הוא אף החזיק בשיא העולם הרבה לפני שהגיע ואלק לסצנה.

מאטס ואלק, צילום מסך: youtube מאטס ואלק | צילום מסך: youtube מאטס ואלק, צילום מסך: youtube

זמדגס טען שבבית הצליח להגיע לשיא של 4.68 שניות, אך אין לכך הוכחה מצולמת. כשנשאל על ידי גולשים באתר Reddit כיצד למד לפתור את הקובייה ההונגרית השיב זמדגס תשובה מתמטית סבוכה. גולש אחר הסביר ביתר פשטות כי בתחילה יוצר זמדגס צורות מסוימות ואחר כך באמצאות סדרת פעולות סדורה המתבססת על אלגוריתמים השמורים בזיכרונו, מסדר זמדגס את צבעי הקובייה. על פי הגולש ישנם כ-55 אלגוריתמים כאלו והשימוש בהם תלוי בסידור הראשוני של הקובייה.

זמדגס אף מציע אתר ובו מסביר כיצד ניתן לפתור את הקובייה. כמו כן, הוא ממליץ לשמן את הקובייה כדי שניתן יהיה לסובב את חלקיה ביתר קלות ומהירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות