אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי שירות התעסוקה פותחים בעיצומים: "ההנהלה מבצעת הפרטה" צילום: יובל חן

עובדי שירות התעסוקה פותחים בעיצומים: "ההנהלה מבצעת הפרטה"

ועד העובדים הורה על פתיחת הלשכות באיחור של שעתיים - במחאה על כוונת ההנהלה ליישם את תוכנית "מעגלי תעסוקה" לפני הכרעה הכנסת בנושא. יו"ר הוועד: "צעד כוחני נגד האוכלוסייה החלשה במדינה"

01.02.2014, 20:51 | מיקי פלד
עובדי שירות התעסוקה יפתחו מחר (א') את לשכות התעסוקה בשעה 10:30, כלומר באיחור של שעתיים. זאת, בטענה כי ההנהלה מתכוונת להפעיל את תוכנית "מעגלי תעסוקה", שלטענת העובדים תביא להעסקת חברות פרטיות - במקום עובדי השירות.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלושה שבועות הוסכם בין הצדדים כי ועדת העבודה של הכנסת תקים ועדת משנה כדי לדון בשאלה האם התוכנית של הנהלת השירות, שכוללת גיוס מאמנים אישיים לסדנאות למקבלי הבטחת הכנסה הן בבחינת "ויסקונסין לייט". עד אז, ההנהלה אמורה להקפיא את יישום התכנית והעובדים אמורים להימנע מעיצומים.

לטענת העובדים, הכנסה של גורם פרטי לתוך הלשכות הוא בבחינת הפרטה של השירות, כפי שמציעה גם תוכנית ויסקונסין, בה חברות פרטיות ינהלו את ההכשרה וההשמה של מקבלי הבטחת הכנסה. משרדי האוצר והכלכלה ניסו לאחרונה להחיות מחדש את התוכנית, אך ועדת העבודה של הכנסת סירבה לאשר זאת.

מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: רוני שיצר מובטלים בשירות התעסוקה | צילום: רוני שיצר מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: רוני שיצר

עופר לוי, יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, אמר הערב: "זו אזהרה אחרונה להנהלת השירות להקפיא את התוכנית האיומה הזאת. הנהלת השירות מבזה את הכנסת, את עובדי השירות וחמור מכך – את ציבור דורשי העבודה. כל הגורמים המקצועיים והרלוונטיים הביעו בצורה הברורה ביותר את התנגדותם לתוכנית וזאת נוכח ניסיון העבר עם תוכנית ויסקונסין שהוכיחה את עצמה ככישלון חרוץ. תוכנית 'מעגלי תעסוקה' היא תוכנית ויסקונסין, אם לא גרועה ממנה. זהו צעד כוחני כנגד האוכלוסייה החלשה ביותר במדינה ואנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי למנוע זאת".

הנהלת שרות התעסוקה מסרה בתגובה כי התוכנית מיועדת לסייע לדורשי עבודה חדשים בהבטחת הכנסה להיקלט במעגל העבודה ולמנוע תלות ארוכת טווח בקצבאות. ההנהלה 

הביעה צער על פעולות ועד העובדים החוזרות ופוגעות בדורשי העבודה להם מחויב השרות והמהווים את תכלית קיומו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה